Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder

Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder

B r n o – Pod ziskem cenného bodu na hřišti mistra a lídra tabulky byl výrazně podepsán i gólman Jiří Floder. Ten zneškodnil několik velkých šancí soupeře a inkasoval jediný gól.

Třiadvacetiletý gólman se na Slavii podle očekávání musel celkem otáčet. „Práce bylo tentokrát celkem dost a docela jsem si zachytal, ale s tím jsem počítal. V první půli byla nebezpečná hlavně Juráskova šance. Byl už celkem blízko, střela mi šla kolem nohy a stihl jsem ji rychle vymrštit. Podobné to bylo ve druhé půli při Musově možnosti za stavu 1:0. Při velké šanci ještě za bezgólového stavu jsem viděl, jak míč letí do vápna, všiml jsem si periferně Olayinky a roztáhl jsem se na čáře, naštěstí to vyšlo,“ popisoval tři nejtěžší zákroky večera.

Defenzivu Zbrojovky tak překonal jen Sima přesnou hlavičkou. „Mohl jsem možná mít vyšší postavení a reagovat jinak, už jsme tu situaci řešili u videa a ještě to budeme s trenérem Doležalem probírat. Naštěstí to nemrzí tolik, jako kdybychom tím gólem zápas prohráli. Nakonec jsme tu vyválčili bod, takže dojmy jsou pozitivnější.“

Čím si dle Flodera Zbrojovka bod zasloužila? „Řekl bych, že pracovitostí. Hráli jsme často bez balonu, ale odmakali jsme to a v závěru se k nám i díky tomu přiklonilo štěstí. Věděli jsme, že máme pořád šanci udeřit. Už v první půli jsme měli nějaké šance, nepřijeli jsme do Prahy odevzdaní. Máme bod, který je fajn a má svou cenu, ale musíme jej potvrdit doma, což se nám minule nepovedlo,“ vyhlíží brněnský odchovanec nedělní měření sil s Českými Budějovicemi.

Výkon našeho gólmana zaujal i média, objevil se například v ideální sestavě kola Deníku Sport. To se mimochodem povedlo i před třemi lety jeho někdejšímu parťákovi Halouskovi, který při prohře 2:0 zneškodnil "Sešívaným" pořádnou porci dalších šancí. „Tehdy jsem byl na lavičce, vzpomínám si na ten zápas. Pro nás gólmany je důležité chytit se prvním zákrokem. V Jablonci a proti Příbrami jsem moc práce neměl, v neděli jsem byl ve větší permanenci, což je pro gólmana dobré. Třeba proti Spartě jsem bohužel inkasoval hned z první akce, soupeř byl nesmírně efektivní. V úvodu sezóny nám do brány spadlo skoro všechno, co soupeři měli, teď se to naštěstí otočilo. Snad to vydrží co nejdéle,“ věří Floder.

Jeho slova potvrzují čísla. V prvních třech duelech inkasoval Jirka jedenáct branek, v listopadových třech zápasech jen dvě, z toho jednu z penalty. I díky tomu už obrana Zbrojovky není nejhorší v soutěži. „Velkou zásluhu na tom má návrat Pavla Dreksy, to je bez debat. Už jsem o tom mluvil po Jablonci a musím to jen zopakovat, je pro defenzivu nesmírně důležitý. Po nucené pauze jsme uhráli pět bodů, a to jsme měli venku Jablonec a Slavii, takže před začátkem měsíce bychom to s ohledem na dosavadní výsledky a jediný získaný bod dost možná brali. Mrzet nás může hlavně domácí ztráta s Příbramí, mohlo to být ještě veselejší. Ale i tak je to pro naši psychiku mnohem lepší a listopad nám v tomto ohledu pomohl. Když člověk usíná s tím, že dostal mraky gólů a ještě prohrál, pořád na to musí myslet, přehrávat si v hlavě, co mohl udělat jinak. Teď se soustředíme na to, abychom konečně zvládli domácí utkání a konečně doma zvítězili,“ zopakoval Floder na závěr.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...