Druhý poločas jsme konečně hráli fotbal, pochvaluje si Švancara

Druhý poločas jsme konečně hráli fotbal, pochvaluje si Švancara

B R N O - V důležitém souboji týmů ze spodní poloviny tabulky Gambrinus ligy dokázala Zbrojovka porazit Baník i díky příspěvku Petra Švancary, který měl prsty v obou gólech. V boji o udržení jsou na tom tak Brňané lépe než Ostravští. O své dojmy z vítězného utkání se podělil právě zkušený útočník Švancara, který byl v 82. minutě faulován a z trestného kopu srovnal Zavadil, aby pak díky Švanciho asistenci rozhodl o třech bodech střelec Škoda.

Švancara měl velkou šanci už v úvodu druhé půle. „Člověk se necítí dobře, když tu šanci nedá, měl jsem několik příležitostí, které jsem neproměnil. To je ale moje práce, abych si vytvořil další šanci, kterou už proměním. To, že mi nevyšly už ty první šance, bylo proto, že jsem byl v transu, do kterého jsem se sám plánovaně dostal před tím, než jsem šel na hřiště. Měl jsem to tak udělat i v předchozích zápasech, já na tu lavičku prostě nejsem zvyklý. “

Švancara se do šancí dostával i těsně před nahrávkou na vítězný Škodův gól, díky tomu, jak to dopadlo, jej však jejich neproměnění nemrzí tolik. „Mrzí mě, co jsem neproměnil, ale jsem rád, že to vyšlo, ta finální přihrávka byla dobrá, chtěl jsem mu to dát na hlavu, což se povedlo. Ta matematika je taková, že když se perfektně připravíme na Boleslav, tak jsme zachránění. Krásný dárek by byl pro fanoušky to, kdyby to doma dopadlo dobře proti Spartičce. Ale teď se soustřeďme na Boleslav."

Stejně jako Baník má zachranářské starosti i Zbrojovka. Jak to vnímají sami hráči? „Nijak to nevnímáme. Vše musí zůstat v šatně a nesmíme řešit nic kolem. Já jsem možná víc vidět, i díky médiím, ale snažím se být hromosvod a nic do šatny nenosit. Když budeme držet v kabině pohromadě, můžeme tady v pohodě hrát. Šlo to i za kouče Čuhela, tak v tom musíme pokračovat. Uvidíme, co bude v létě, já osobně mám určitou záležitost, kterou budu muset řešit. Celkově se na to ale dívám tak, že mám v Brně rodinu, bambilión kamarádů a je lepší chodit na první ligu než na druhou, je lepší hrát proti Spartě než Varnsdorf, který ale samozřejmě nechci urazit. První liga je lepší vizitka pro celé město. My se snažíme reklamu dělat co nejlepší, i když teď hrajeme o záchranu, což se mi samozřejmě nelíbí,“ vysvětluje Švancara, proč je tak důležité ligu zachránit.

I když samozřejmě nechceme nic zakřiknout, tři body proti Baníku jsou tou správnou cestou k záchraně. A Petr Švancara ví, že důležité je hlavně bojovat: „Ať se na mě nikdo nezlobí, ale poslední dva a půl zápasu jsme nehráli fotbal. Bojovali jsme, ale fotbal jsme hráli až dnes. A přesně takový fotbal, jaký jsme hráli proti Baníku, chceme hrát dál – kombinační, dostávat se do šancí a taky využívat Karlu Kroupu a jeho přednosti. Nejde to vždycky, ale měli bychom to tak hrát. Takový fotbal se líbí i lidem, neslyšel jsem ve fandění jediné hluché místo ve druhém poločase. Dokonce se i po nějaké době tleskalo vestoje,“ poděkoval na závěr brněnský patriot fanouškům za podporu v důležitém klání.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...