sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Důležité tři body, radoval se Floder. Tolik práce nečekal

Důležité tři body, radoval se Floder. Tolik práce nečekal

B r n o - V přípravě si znovu vybojoval pozici brankářské jedničky a hned v prvním jarním kole ukázal, že se na něj tým může spolehnout. Gólman Zbrojovky Jiří Floder v klíčových momentech duelu se Sokolovem vytáhl jisté zákroky a vydatnou měrou přispěl k první ligové výhře v roce 2020. Jak hodnotil utkání se Sokolovem?

10.03.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

 

Floder vychytal svou pátou letošní nulu, se Sokolovem tak neinkasoval ani ve třetím utkání po sobě.

Sokolov jste porazili, jak bys dnešní zápas zhodnotil?
Důležité jsou pro nás tři body. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a že Sokolov přes zimu posílil. První jarní kola navíc nebývají moc o fotbalové kráse, jako spíše o boji. Tři body jsou ze začátku jara hlavní, hra se ještě dá zlepšit.

Po úvodní brance jsi měl sérii několika skvělých zákroků. Kterého si zpětně vážíš nejvíce?
Nejvíce si vážím situace, kdy šel Manzia sám na branku a jeho střelu jsem vyrazil. Potom jsem mu navíc ještě sáhl pod nohy, takže ho to možná trochu vychýlilo. Všechny zákroky ale byly obecně důležité v tom, že jsme neinkasovali a že jsme drželi vedení. Nic jsme nemuseli otáčet, a zbytečně si tak komplikovat hru.

Čím si vysvětluješ, že měl Sokolov po inkasované brance více ze hry?
Měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Začalo to první jejich šancí a poté mi připadalo, jako bychom se zalekli, a najednou soupeři narostla křídla. Musíme si z toho vzít ponaučení do příštích zápasů, protože jiné týmy by nás určitě potrestaly.

Kde hledat příčiny?
Největší chyba byla opravdu v tom, že jsme nesbírali odražené míče. Obrana nákopy dobře odvracela, ale Sokolov ty míče skvěle sbíral. Pak se to na nás valilo. Všechno to bylo asi tím, že to byl první jarní zápas. Člověk byl trochu nervózní, přeci jen první zápas doma. Trochu nám to možná svázalo hlavy. Byli jsme za favority, protože Sokolov je poslední, ale myslím si, že kvalitně posílil a bude trápit všechny soupeře.

Byl v kabině o pauze velký vítr?
Trenér nám k tomu něco řekl, trošku musel zvýšit hlas, protože s naším přístupem to tak dál nešlo. O gól jsme si koledovali. Řekli jsme si, že ve středu pole musíme být důraznější a mnohem více sbírat odražené míče. Druhý poločas už byl daleko lepší.

A tolik šancí nepřinesl.
Bylo to o hodně klidnější, nebyl to hurá fotbal nahoru dolů. Šancí ubývalo, spíš to byla bitva ve středu pole. Je škoda, že nám tam nepadl ještě nějaký gól – bylo by to 2:0 a závěr by byl klidnější.

Čekal jsi před utkáním, že budeš mít nakonec tolik práce a důležitých zákroků?
Šel jsem do utkání s tím, že možná té práce moc nebude. Byl jsem ale stoprocentně koncentrován a připraven, abych klukům pomohl. Nechtěli jsme zbytečně inkasovat.

Od jakého momentu jsi vůbec věděl, že jarní část začneš jako jednička?
Ve čtvrtek jsme měli pohovory s trenérem a od té doby jsem to věděl. Budu se snažit, abych předváděl dobré výkony a v brance stále byl. Šusťa (Martin Šustr) je zkušený a kvalitní gólman, takže kdybych usnul na vavřínech, hned bych o post jedničky přišel.

Jak se ti chytá za Pavlem Dreksou? Podle prvního zápasu to vypadá, že si obrana umí skvěle řídit, nebojí se zvýšit hlas.
Určitě mi to pomáhá. Hodně mluví, jde slyšet. Všechno si řídí a je jedině dobře, že máme v obraně takového lídra. Diriguje si hru a má obranu kompletně na povel.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz