Důležité tři body, radoval se Floder. Tolik práce nečekal

Důležité tři body, radoval se Floder. Tolik práce nečekal

B r n o - V přípravě si znovu vybojoval pozici brankářské jedničky a hned v prvním jarním kole ukázal, že se na něj tým může spolehnout. Gólman Zbrojovky Jiří Floder v klíčových momentech duelu se Sokolovem vytáhl jisté zákroky a vydatnou měrou přispěl k první ligové výhře v roce 2020. Jak hodnotil utkání se Sokolovem?

Floder vychytal svou pátou letošní nulu, se Sokolovem tak neinkasoval ani ve třetím utkání po sobě.

Sokolov jste porazili, jak bys dnešní zápas zhodnotil?
Důležité jsou pro nás tři body. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a že Sokolov přes zimu posílil. První jarní kola navíc nebývají moc o fotbalové kráse, jako spíše o boji. Tři body jsou ze začátku jara hlavní, hra se ještě dá zlepšit.

Po úvodní brance jsi měl sérii několika skvělých zákroků. Kterého si zpětně vážíš nejvíce?
Nejvíce si vážím situace, kdy šel Manzia sám na branku a jeho střelu jsem vyrazil. Potom jsem mu navíc ještě sáhl pod nohy, takže ho to možná trochu vychýlilo. Všechny zákroky ale byly obecně důležité v tom, že jsme neinkasovali a že jsme drželi vedení. Nic jsme nemuseli otáčet, a zbytečně si tak komplikovat hru.

Čím si vysvětluješ, že měl Sokolov po inkasované brance více ze hry?
Měli jsme štěstí, že nás soupeř nepotrestal. Začalo to první jejich šancí a poté mi připadalo, jako bychom se zalekli, a najednou soupeři narostla křídla. Musíme si z toho vzít ponaučení do příštích zápasů, protože jiné týmy by nás určitě potrestaly.

Kde hledat příčiny?
Největší chyba byla opravdu v tom, že jsme nesbírali odražené míče. Obrana nákopy dobře odvracela, ale Sokolov ty míče skvěle sbíral. Pak se to na nás valilo. Všechno to bylo asi tím, že to byl první jarní zápas. Člověk byl trochu nervózní, přeci jen první zápas doma. Trochu nám to možná svázalo hlavy. Byli jsme za favority, protože Sokolov je poslední, ale myslím si, že kvalitně posílil a bude trápit všechny soupeře.

Byl v kabině o pauze velký vítr?
Trenér nám k tomu něco řekl, trošku musel zvýšit hlas, protože s naším přístupem to tak dál nešlo. O gól jsme si koledovali. Řekli jsme si, že ve středu pole musíme být důraznější a mnohem více sbírat odražené míče. Druhý poločas už byl daleko lepší.

A tolik šancí nepřinesl.
Bylo to o hodně klidnější, nebyl to hurá fotbal nahoru dolů. Šancí ubývalo, spíš to byla bitva ve středu pole. Je škoda, že nám tam nepadl ještě nějaký gól – bylo by to 2:0 a závěr by byl klidnější.

Čekal jsi před utkáním, že budeš mít nakonec tolik práce a důležitých zákroků?
Šel jsem do utkání s tím, že možná té práce moc nebude. Byl jsem ale stoprocentně koncentrován a připraven, abych klukům pomohl. Nechtěli jsme zbytečně inkasovat.

Od jakého momentu jsi vůbec věděl, že jarní část začneš jako jednička?
Ve čtvrtek jsme měli pohovory s trenérem a od té doby jsem to věděl. Budu se snažit, abych předváděl dobré výkony a v brance stále byl. Šusťa (Martin Šustr) je zkušený a kvalitní gólman, takže kdybych usnul na vavřínech, hned bych o post jedničky přišel.

Jak se ti chytá za Pavlem Dreksou? Podle prvního zápasu to vypadá, že si obrana umí skvěle řídit, nebojí se zvýšit hlas.
Určitě mi to pomáhá. Hodně mluví, jde slyšet. Všechno si řídí a je jedině dobře, že máme v obraně takového lídra. Diriguje si hru a má obranu kompletně na povel.

Díky za rozhovor a ať se daří!

další články

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
10.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete...

B r n o - Ve středu mají Brňané na programu čtvrtý z pěti přípravných duelů před zahájením sezóny....
U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech
Mládež
10.08.2020 | Martin Lísal

U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech

V n o r o v y - Přípravka Zbrojovky (U9) absolvovala na začátku srpna prázdninový turnaj v novém...
Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...