Fotbal je pro boxery nebezpečný sport, říká čestný host utkání Lukáš Konečný

Fotbal je pro boxery nebezpečný sport, říká čestný host utkání Lukáš Konečný

B R N O - Čestným hostem nedělního utkání mezi brněnskou Zbrojovkou a Duklou Praha byl boxer Lukáš Konečný. Brněnský rodák se na krátké tiskové konferenci před zápasem rozpovídal nejen o jeho vztahu k fotbalu, ale také o svých nejbližších sportovních plánech.

Na úvod tiskové konference boxer Lukáš Konečný prozradil svůj vztah k fotbalu: „Chodil jsem na fotbalovou školu, do jedné třídy s Jirkou Jarošíkem, ale nějak mi ten kolektivní sport nepřirostl k srdci. Moc mi to nešlo. Fotbalová průprava se mi ale pro můj další sportovní život určitě hodila. Fotbal hraju rád, ale je pro nás boxery nebezpečnější než box. Když hrajeme na tréninku fotbal, tak se často zraníme. Mlátit se v ringu je pro nás bezpečnější, než hrát na tréninku fotbal.“

Pasivně sleduje Lukáš Konečný fotbal rád. Jako brněnský rodák bydlící v Ústí nad Labem přeje ve sportu oběma městům. „Narodil jsem se v Brně a jako Brňák se cítím. Ale většinu života jsem prožil v Ústí, takže to moje fandění je tak půl na půl. Rozhodně můžu říct, že nefandím Pražákům, ani Spartě, ani Slavii. Fandím samozřejmě Brnu, to není klišé. Brno pro mě vždycky byla srdcová záležitost. Ve fotbale i v hokeji. Kdyby hrálo Ústí s Brnem, fandil bych Brnu. Hned po něm bych ale fandil Ústí. Tam mě štve postoj ke stadionu i sportu obecně, myslím, že v Brně se pro sport dělá mnohem víc. Úroveň stadionů je úplně jiná, proto je tu logicky i lepší divácká atmosféra,“ myslí si čtyřiatřicetiletý boxer, který jinak fandí kvůli Petru Čechovi anglické Chelsea.

Lukáš Konečný má za sebou v nedávné době prohraný zápas o titul mistra světa v lehké střední váze, prozradil tedy, jaké má plány do budoucna: „Život jde dál i po prohře, budu dál boxovat, ale dám si teď trochu oraz. Trénovat ale budu, i když to nebudu moc přehánět. Plánuje se i nějaký zápas, mohl by být odehraný i v Brně, je to moje přání.“

Fanoušky sportu určitě zajímá i to, jak se cítí boxer a jeho tělo po prohraném zápase. „Byl jsem tak pět šest dní rozbitý, člověka bolí svaly. Když se prohraje, bolí to ještě víc, než když se vyhraje. Chytla mě záda, tak jsem chodil na kapačky, ale pořád to bolelo, tak mi stejně museli píchnout injekci. Teď už jsem kompletně fit, mám jen něco s malíčkem, ale zlomený není. Ta prohra mě mrzí, protože ten zápas až tak špatný. Klesl jsem v žebříčku, takže další dva zápasy o titul určitě nebudu hrát já. Ale neklesl jsem tolik, abych je nemohl hrát v nejbližší době,“ je přesvědčen Konečný.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...