Gól a čtvrtá žlutá - takový byl Škodův zápas s Jihlavou

Gól a čtvrtá žlutá - takový byl Škodův zápas s Jihlavou

B r n o - Michal Škoda vsítil proti Jihlavě sedmý letošní gól, čímž ještě navýšil své osobní maximum. Po utkání ale příliš spokojený nebyl - Zbrojovka nakonec jen remizovala, sám Škoda navíc viděl žlutou kartu a přijde tak o vrchol sezony v podobě utkání proti Spartě.

"Chtěli jsme vyhrát, to je jasné. Ale po tom průběhu musím říct, že remíza je asi zasloužená, bylo to vyrovnané. Jihlava dobře bránila, hrála důrazně. Bylo to těžké utkání," netajil Škoda mezi novináři.

Dojem z utkání vylepšil právě Škodův gól - v blížícím se závěru poslal Petr Buchta dlouhý míč, který se dostal až k vytáhlému střelci a ten levačkou srovnal na 1:1. "Zaběhl jsem si za obranu, Řezňa ten míč pustil. Jen jsem se podíval na gólmana a věděl, že to chci takhle zakončit. Mohu být spokojený, že to tam padlo a dali jsme alespoň ten jeden gól," popisoval důležitý moment borec, který doma skóroval počtvrté v řadě a převzal tak pomyslný štafetový kolík po Hyčkovi.

Ještě předtím - v první půli - přišel moment jiný, o poznání smolnější. Žlutá karta, v pořadí čtvrtá - a znamenající stop pro utkání se Spartou. "Šel jsem do toho souboje pozdě a asi i zbytečně. Hned jak jsem kartu dostal, uvědomil jsem si, že proti Spartě nebudu hrát. Byl jsem naštvaný, zpětně to samozřejmě mrzí. Na Spartu se těší každý, bude to velký zápas. Ale už s tím bohužel nic nenadělám," smutnil Škoda.

Výsledná remíza znamená, že Brňané sice snížili ztrátu na pátou Slavii, ale ne o kýžené tři body. "Brácha bude asi spokojený. Ale uvidíme, jak dopadne zápas Slavie se Slováckem a naše utkání se Spartou. Ještě bych neřekl, že je to úplně ztracené," přemítal druhý nejlepší střelec Zbrojovky.

další články

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
28.01.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Prvním jarním soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Fotbalové jaro začíná! A v neděli 29. ledna se kolotoč FORTUNA:LIGY znovu roztočí i pro...
Setkání s médii před startem jara
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

Setkání s médii před startem jara

B r n o – Dva dny před prvním zápasem jarní části FORTUNA:LIGY proběhlo ve VIP prostorách...
VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!
A-tým
27.01.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Jakub Řezníček prodloužil smlouvu!

B r n o – Ještě před startem jarní části FORTUNA:LIGY se Zbrojovka domluvila na pokračování...