Gólman Floder: Škoda, měli jsme na vítězství

Gólman Floder: Škoda, měli jsme na vítězství

B r n o – Při zranění Martina Berkovce se mezi tyče po sedmizápasové pauze vrátil Jiří Floder. Neinkasoval a udržel svou druhou letošní nulu, přesto však po utkání spokojený nebyl. Zbrojovka totiž se Zlínem jen remizovala.

„Nula samozřejmě potěší, ale stoprocentně spokojený bych byl jen se třemi body. Takto převažuje zklamání, výsledku je škoda a mrzí mě to, protože si myslím, že jsme na vítězství měli,“ je přesvědčený Floder.

Jeho protějšek měl opravdu výrazně více práce. Zbrojováci jej jednou dokázali překonat, po pár okamžicích ale branku odvolal rozhodčí. „Na první pohled jsem tam neviděl nic, ale když jsem si všiml, jak hosté něco reklamují a sudí se jde dívat na VAR, už jsem tušil, že to asi nebude pro nás příznivé. Už jen s ohledem na to, že letos nám VAR spíš nepomáhá. Bohužel. Pak jsme se ještě pokusili to urvat, ale času už moc nezbývalo, ani se nějak moc nenastavovalo, když si člověk vezme, kolik času jsme videem ztratili,“ mrzelo Flodera. „Škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci předtím, pár jsme jich měli a nemuselo nás to tolik mrzet. Hodně jsme si dnes přáli vyhrát, tím víc to mrzí, že to bylo poměrně blízko.“

Floder si do brány stoupl poprvé od utkání s Pardubicemi v Ďolíčku, tedy po osmi duelech. „Věděl jsem zhruba od středy, že bych mohl nastoupit. Je to tak možná lepší. Každý gólman to má nastavené jinak, ale když ví, že bude chytat, může se dobře připravit v hlavě, nachystat se. Prvním centrem jsem si osahal balón, pak přišel první zákrok, takový začátek pomůže. A v další těžší situaci mi pomohl Zip, který vykopával balon z čáry. I když to byl ofsajd, zvládli jsme to,“ popisoval mladý gólman, jak se dostával do zápasu.

Ani podmínky nakonec nebyly tak hrozné, jak se během týdne zdálo – teplota klesla pod nulu, ale ne tak výrazně. „Čekal jsem to horší. V týdnu ten mráz člověk vnímá asi hůř, ale pak přijde zápas, adrenalin a je to zase jiné. Pořád jsem se snažil být v kontaktu se spoluhráči, hecovali jsme se, i to vás zahřeje. Když se dlouho nic nedělo, dal jsem si pár šířek, zima mi nebyla.“

Nyní čeká na Zbrojováky další těžký zápas – v sobotu se vydají do Olomouce. Kdo bude chytat? „Uvidíme, jak na tom bude Berky a jak rozhodnou trenéři. Po Martinově příchodu se zvedla konkurence. Je starší, zkušenější, byl i v zahraničí, můžu se od něj naučit spoustu pozitivních věcí. Vycházíme spolu dobře, což platí pro celý náš gólmanský minitým,“ hlásí gólman, který je sám spíše introvertem. „Před zápasem se většinou uzavřu do vlastního světa, rozhodně nikoho neburcuju, na to jsou v kabině jiní, zkušenější. V samotném utkání už je to pak samozřejmě jiné, tam z toho světa zase hned vystoupím, komunikuju, zařvu si. Možná nějaké hecování a burcování i před utkáním přijde s lety,“ usmívá se třiadvacetiletý odchovanec Zbrojovky.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...