Hráči mají v hlavách nabito a chtějí to s Boleslaví prodat, říká trenér

Hráči mají v hlavách nabito a chtějí to s Boleslaví prodat, říká trenér

Dva zápasy před domácím publikem a dvě vítězství. To je stoprocentní bilance Ludevíta Grmely, který se trenérské taktovky ujal po utkání v Jihlavě a doma dovedl tým ke třem bodům s Olomoucí (2:0) a Baníkem (2:1). Teď ho čeká třetí těžký test, domácí duel s Mladou Boleslaví, výkop je v neděli v 17 hodin.

„Mám trochu obavy z toho, aby naši hráči nemysleli na to, že soupeř bude unaven z pohárového duelu se Spartou. Podobné to tak bylo s Libercem, a jak to dopadlo,“ varuje předem Ludevít Grmela, ale na druhou stranu vnímá, že jeho tým se posunul dál nejen bodově, ale i herně. „Máme více sebevědomí, otočili jsme zápas s Baníkem a to je pro všechny pozitivní,“ ví kouč.

Řečeno mluvou tenisovou či volejbalovou, Zbrojovka má záchranářský mečbol. Získat tři body by s jistotou téměř stoprocentní znamenalo záchranu. „Věřím, že 31 bodů bude stačit,“ je přesvědčen kouč. Na marodce jsou pořád dlouhodobě zranění Glaser a s ním Avdič, na tréninku ve čtvrtek chyběl i Jakub Brabec, který maturoval zrovna v době, kdy je zraněný. „Má to být otázka týdne, na patě měl zánět, léčí se intenzivně, ale není zatím jasné, zda bude moci v neděli hrát. Nechceme tak mladého kluka odrovnat,“ říká Grmela.

Co říct na adresu nedělního soupeře? „Boleslav je někde úplně jinde než Baník, je to tým z vrchu tabulky, nepříjemný výškově. My jsme ale v situaci, kdy to kluci mají v hlavách nabitý a musíme to prodat,“ ví trenér.

Jaké změny nastanou v sestavě, když se vrací Husár a Mezlík? „Ještě je pár dnů do utkání,“ nechce prozradit trenér nejen v tomto případě, ale i ve složení útoku, kde ve druhé půli zahrál dobře Švancara. „Udělal kus práce, byl přínosem. Momentálně mu jeho současná role sedí skvěle,“ tvrdí Grmela a sestavu pro neděli si nechává pro sebe.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...