Jakub Brabec je rád za šanci, premiéra mu ale výsledkově nevyšla

Jakub Brabec je rád za šanci, premiéra mu ale výsledkově nevyšla

Obránce Jakub Brabec, o jehož hostování v Brně se rozhodlo v pátek, nastoupil už v neděli ke své premiéře v dresu Zbrojovky. Výsledkově povedená bohužel nebyla, Brno podlehlo 0:2. Dojmy dvacetiletého stopera si můžete přečíst níže.

"Naše hra nebyla v první půli vůbec dobrá, chtěli jsme nastoupit lépe. Ve druhém poločase se to zlepšilo, ale šance, které jsme měli, gólem neskončily," hodnotil Brabec krátce úvodní zápas z pohledu celého týmu.

Příliš se pochopitelně neliší ani hodnocení osobního výkonu. "Ve druhém poločase to i z mé strany bylo lepší, do velkých šancí jsme soupeře moc nepouštěli. Mrzí mě, že to neskončilo výsledkově lépe."

Brabec ještě v pátek netušil, že už v neděli oblékne dres Zbrojovky. "Mám za sebou dva tréninky, takže jsem rád, že mi trenér věřil. Obrana Brna je hodně mladá, má potenciál, stejně jako celý tým. To je podobné jako ve Spartě, kde se mužstvo taky hodně omladilo," doplňuje nejčerstvější posila Zbrojovky ke své premiéře.

Onu mladou obranu měl řídit zkušený Josef Kaufman, ten se ovšem zranil, což je i hlavní důvod Brabcova angažmá. "Obrana je samozřejmě hodně o komunikaci, bez toho to nejde. Jinak ale její komplexní posouzení nechám spíše na trenérovi, na to jsem tu krátce," nechce se Brabec pouštět do hlubšího rozboru.

Premiéru mu ulehčil i fakt, že některé hráče již znal z dřívějších angažmá. "S Milanem Jurdíkem a Petrem Glaserem jsem se potkal ve Spartě, Petr Švancara zase hrával na Žižkově. Vzpomněl si hned. V kabině samozřejmě občas padne nějaká narážka na Václavák a české nářečí," komentuje Brabec s úsměvem fakt, že do Brna přišel jako odchovanec Sparty.

V Brně si v těchto chvílích hledá bydlení. "Dojíždět do Prahy budu jednou za 14 dní, když bude volno. Jinak si něco hledám, pokud nic neseženu, vedení mi nabídlo možnost bydlet u Lamiho (Lamine Fall - pozn. red.), kde bych měl svou ložnici a pokoj. Na průzkum Brna se chystám, přítelkyně už se taky těší, že si projde centrum a památky."

Jinak už je na pořadu dne příprava na duel s Jihlavou. "To bude zápas o šest bodů, Jihlama má kvalitní tým, ale my to musíme zvládnout," burcuje Brabec, který své nejlepší okamžiky prožil pod svérázným trenérem Hřebíkem.

"On je v soukromí až neskutečně klidný, při utkání na lavičce se ale mění v čertíka z krabičky. Osobně mi to nevadí, naopak mi to pomáhá se vyhecovat. I proto se mi pod ním asi hrálo dobře, stejně jako celému týmu minulý rok na mistrovství," připomíná Brabec spanilou jízdu české "devatenáctky" do finále turnaje.

Jak to nadále vypadá s reprezentační kariérou nadějného obránce? "Před měsícem jsem byl ve dvacítkách pod trenérem Dovalilem, byl tam například i Luty (Milan Lutonský - pozn. red.). Spíše to ale vidím na účast v jednadvacítkách. Hodně bude záležet na aktuální formě a na tom, zda budu hrát stabilně."

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...