Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dnes dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Jakubem Přichystalem a záložníkem Janem Sedlákem. Oba kluboví odchovanci prodloužili smlouvy do léta 2023.

Čtyřiadvacetiletý Přichystal přišel do Zbrojovky ze Sparty Brno v roce 2010. Přes dorost a juniorku se propracoval do áčka, do nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v říjnu 2014 a celkem má na kontě 34 zápasů a tři vstřelené branky. V minulém ročníku druhé ligy se trefil jedenáctkrát. "Domluvili jsme se docela rychle, já jsem ve Zbrojovce spokojený a setrvání v klubu jsem preferoval. V minulém utkání jsem bohužel nemohl nastoupit, ale už jsem fit a věřím, že v dalším zápase uspějeme a že k tomu budu moci přispět."

O rok starší Jan Sedlák je ve Zbrojovce taktéž od roku 2010. Ligový debut si odbyl v listopadu 2014 proti Příbrami. Celkem naskočil do 41 prvoligových duelů, včetně obou letošních. V loňské sezóně byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem Zbrojovky. "S vedením jsme si řekli, že máme oboustranný zájem na prodloužení spolupráce, pak už to šlo rychle. Vždycky je lepší, když se člověk může soustředit jen na fotbal a nemusí řešit budoucnost. Mohu slíbit, že na hřišti udělám maximum pro to, aby se nám dařilo."

Oba hráči mají fotbalový osud takřka shodný, dokonce se narodili ve stejný den - 25. října. "Známe se už opravdu dlouho. Přichy přišel o pár měsíců později, jinak máme ty osudy podobné,, i slavit můžeme spolu," usmívá se Sedlák. "V jednom týmu jsme se potkali poprvé už v dorostu, taky v juniorce jsme hráli spolu," přizvukuje Přichystal.

Tak pánové, ať se daří!

další články

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

Jakub Šural prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se v uplynulých dnech dohodl na pokračování spolupráce s...
V sobotu přivítáme Plzeň!
A-tým
26.02.2021 | Martin Lísal

V sobotu přivítáme Plzeň!

B r n o - Po smolné prohře v Olomouci se Brňané vracejí na domácí trávník, v sobotu 27. února na...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...