Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

Jakub Přichystal a Jan Sedlák prodloužili smlouvy

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dnes dohodl na pokračování spolupráce s útočníkem Jakubem Přichystalem a záložníkem Janem Sedlákem. Oba kluboví odchovanci prodloužili smlouvy do léta 2023.

Čtyřiadvacetiletý Přichystal přišel do Zbrojovky ze Sparty Brno v roce 2010. Přes dorost a juniorku se propracoval do áčka, do nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v říjnu 2014 a celkem má na kontě 34 zápasů a tři vstřelené branky. V minulém ročníku druhé ligy se trefil jedenáctkrát. "Domluvili jsme se docela rychle, já jsem ve Zbrojovce spokojený a setrvání v klubu jsem preferoval. V minulém utkání jsem bohužel nemohl nastoupit, ale už jsem fit a věřím, že v dalším zápase uspějeme a že k tomu budu moci přispět."

O rok starší Jan Sedlák je ve Zbrojovce taktéž od roku 2010. Ligový debut si odbyl v listopadu 2014 proti Příbrami. Celkem naskočil do 41 prvoligových duelů, včetně obou letošních. V loňské sezóně byl čtvrtým nejvytíženějším hráčem Zbrojovky. "S vedením jsme si řekli, že máme oboustranný zájem na prodloužení spolupráce, pak už to šlo rychle. Vždycky je lepší, když se člověk může soustředit jen na fotbal a nemusí řešit budoucnost. Mohu slíbit, že na hřišti udělám maximum pro to, aby se nám dařilo."

Oba hráči mají fotbalový osud takřka shodný, dokonce se narodili ve stejný den - 25. října. "Známe se už opravdu dlouho. Přichy přišel o pár měsíců později, jinak máme ty osudy podobné,, i slavit můžeme spolu," usmívá se Sedlák. "V jednom týmu jsme se potkali poprvé už v dorostu, taky v juniorce jsme hráli spolu," přizvukuje Přichystal.

Tak pánové, ať se daří!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září
Ostatní
21.09.2020 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 21. do 27. září

B r n o - V nadcházejícím týdnu se první tým i rezerva představí na hřištích soupeřů. Domácí zápasy...
VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství....