Jakub Přichystal o Lužánkách: Zahrát si na tomhle stadionu? Parádní pocit

Jakub Přichystal o Lužánkách: Zahrát si na tomhle stadionu? Parádní pocit

B r n o - Dát gól na lužáneckém stadionu? Pro hráče ročníku 1995 je to bohužel nedosažitelná meta - až na Kubu Přichystala. Tomu se to při čtvrteční exhibici poštěstilo hned dvakrát a výrazně tak přispěl k výhře nad Sigmou Olomouc.

Oba góly vsítil hned v první půli. "První situace vypadala jednoduše, ale terén už byl po náročném programu složitější, při přebrání mi míč trochu skočil. Naštěstí jsem ho ještě zvládl dopíchnout. U druhé branky zaváhal hostující brankář, asi nepočítal s tím, že tam půjdu. V tomhle případě neslo ovoce naše napadání, které praktikujeme," popisoval Přichystal své dvě trefy.

Pro ofenzivního hráče, který letos v pěti zápasech zaknihoval jednu asistenci, mohou být takové trefy vítanou vzpruhou. "Porazit Sigmu má samozřejmě váhu, i když šlo spíše o exhibiční zápas a hrálo se jen 60 minut. Ale dát gól na tomhle stadionu je fajn, vůbec si tu zahrát je parádní pocit. Je to pěkný stadion s historií a všichni ho vnímáme jako stadion Zbrojovky. Každý den se něco takového opravdu nepoštěstí. Všem se nám to líbilo, škoda jen, že nepřišlo ještě víc lidí," říká Přichystal.

A jaké má on sám na stadion vzpomínky? "Hodně mlhavé. Mám dojem, že jsem tu s taťkou jako hodně malý byl, ale to už je opravdu dávno," vybavuje si. A není divu, v roce 2001, kdy se stadion zavíral, bylo Kubovi šest let. "Sám taťka tu ale byl mockrát, to vím. Byl bych pro, kdyby se taková akce opakovala. A ideálně kdybychom se sem vrátili a vše se začalo hýbat směrem k opravě," zasní se.

Pak už se ovšem vrátí do reality - reprezentační přestávka pomalu končí, Zbrojovku čeká zápas s Varnsdorfem. První pod novým trenérem Machálkem, kterého Kuba dobře zná z hostování v Líšni. "Nějaké zkušeností mám, to je pravda. Věděl jsem, co čekat. Tréninky se nějak zásadně neliší, jsou podobně náročné, vše je v tempu. Jen provedení a skladba jsou pochopitelně trochu jiné. Hráčská kvalita je ve Zbrojovce vyšší," přemítá Přichystal.

Proti Varnsdorfu budou Brňané toužit navázat na dvě výhry, kterých dosáhli ještě před pauzou. "Všichni už jsme natěšení na zápas. Pauzu hodně oživil zápas Za Lužánkami, teď se těšíme na ostrý duel o body a věříme, že zápas zvládneme," zakončil Přichystal.

další články

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři
B-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři

K r u m v í ř - Brněnské béčko vstoupilo do přípravy úspěšně. Na hřišti Krumvíře nastříleli...
VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu
A-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky si v utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Vyšehradu...
Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!
08.07.2020 | Martin Lísal

Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!

B r n o - 6, 3, 5, 5. Taková je střelecká bilance Zbrojovky v posledních domácích zápasech. Na...