Jakub Šural prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

Jakub Šural prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Zbrojovka se domluvila na pokračování spolupráce s Jakubem Šuralem! Odchovanec a služebně nejstarší hráč klubu prodloužil smlouvu do léta 2025, obě strany dnes dohodu stvrdily podpisem.

"V Brně jsem spokojený a jsem tu doma, takže rozhodování netrvalo dlouho. Objevily se i nějaké další možnosti, ale ve Zbrojovce jsem si za ty roky vybudoval nějakou pozici na hřišti i v kabině a jsem rád, že jsme se takto rychle dokázali domluvit," řekl Šural po podpisu.

Dotažení jednání kvitoval s povděkem i trenér Richard Dostálek. "Kuba si prošel ve Zbrojovce všemi kategoriemi od mládeže až po áčko. Něco už má odkopáno, kabina si ho zvolila jako jednoho z kapitánů, což také svědčí o tom, jakou pozici má. Je to pro nás důležitý hráč na hřišti i mimo něj a je dobře, když takoví hráči v klubu zůstávají a neodcházejí jinam," komentoval.

Šury je ve Zbrojovce od svých osmi let, v nejvyšší soutěži debutoval v říjnu 2015 proti Plzni. Celkem odehrál v první lize 72 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky - předloni na Slavii a letos proti Liberci, což byl nakonec vítězný gól. Ve druhé lize přidal dalších 47 duelů a pět branek.

V letošním ročníku je šestadvacetiletý stoper jednou z opor týmu, v sestavě chyběl jen dvakrát. "Proti Olomouci pro čtyři žluté karty a teď v Teplicích pro osm. Vždycky je těžké zápas prožívat, když nejste na hřišti. Kluci hráli ze začátku dobře, po patnácti minutách jsem byl přesvědčený, že zvítězíme, nakonec to bylo drama a až v závěru jsme vybojovali alespoň bod. I to je ale důležité, že si pořád držíme odstup," oddechl si někdejší mládežnický reprezentant.

další články

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U16: Vítězná dohrávka proti Znojmu

T i š n o v - Také výběr U16 svou dohrávku proti Znojmu zvládl, a to po takřka identickém průběhu....
U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U18: Zbrojovka v dohrávce porazila Znojmo

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) zvládli dohrávku 27. kola na jedničku, na hřišti v Tišnově...
U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
31.05.2023 | Martin Lísal

U9: Druhý zbrojovácký triumf ve finále PLANEO CUPU!

V a r n s d o r f - Hráči kategorie U9 ovládli jako druhý náš tým letošní finále Poháru mládeže...