Jan Hellebrand: V Brně jsem si zvykl rychle

Jan Hellebrand: V Brně jsem si zvykl rychle

B r n o – Třetí týden přípravy už je minulostí. Zbrojovka jej završila výhrou s Hodonínem, na které se dvěma gólovými přihrávkami podílel i záložník Jan Hellebrand.

Nastoupil do druhé půle, ve které Brňané nastříleli všech pět branek. „Myslím, že to z naší strany bylo docela v tempu. Samozřejmě se to ještě neobešlo bez nějakých herních nedostatků, o kterých si určitě ještě něco řekneme,“ hovořil Hellebrand po utkání.

Sám se pod výhrou podepsal dvěma nahrávkami, v součtu s podzimními přípravnými duely už spoluhráčům přihrál na čtyři trefy. Pár minut po vstupu na hřiště přihrál Alijagićovi na druhou branku, v závěru pak zařídil premiérovou trefu pro Gyamfiho. „Ali skvěle naběhl za obranu, takže to pro mě bylo celkem jednoduché. Pak i dobře zakončil. Co se týče páté branky, brankář vyběhl a viděl jsem nabíhat Aliho a Fostera. Na Aliho to nešlo a Foster byl sám, takže jsem vyhodnotil, že to bude jistější,“ popisoval Jan.

Utkáním pro Zbrojováky skončil třetí týden přípravy. „Máme hodně zápasů, což je super, není to jen o tréninku a běhání. Je to samozřejmě náročné, ale potřebujeme být připravení na sezónu,“ je si vědom jednadvacetiletý záložník, pro něhož je to první příprava se Zbrojovkou. „Máme všichni společný cíl. Je důležité dobře se nachystat, abychom zvládli hned ten první zápas a dostali se na vítěznou vlnu.“

V Brně je Hellebrand od září, kdy dorazil na závěr přestupního termínu. „Zvykl jsem si celkem rychle, v Brně se mi líbí. Našel jsem si tu bydlení a domů jezdím většinou jednou za týden,“ prozrazuje.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...