Jan Sedlák: Musíme zdejších podmínek využít co nejlépe

Jan Sedlák: Musíme zdejších podmínek využít co nejlépe

B r n o – Už potřetí za sebou tráví Zbrojováci jeden z lednových týdnů na středomořské Maltě, kterou vyměnili za dřívější destinace. A ani tentokrát ve výpravě neschází záložník Jan Sedlák. Ten je v počtu absolvovaných zimních kempů brněnským rekordmanem.

Načíná už šesté, poprvé byl v roce 2014 jako devatenáctiletý mladíček v Turecku. „Abych se přiznal, rok už si nevybavím, ale vím, že to bylo ještě pod trenérem Kotalem. Další soustředění jsem vynechal, to jsem byl na hostování,“ vzpomíná Sedlák.

I prostředí na Maltě už dobře zná, je tu s týmem potřetí. „Režim je letos s ohledem na koronavirus jiný, pendlujeme mezi hotelem a hřištěm, ale nemám s tím problém. Jsme tu hlavně kvůli fotbalu. Zatím máme za sebou dva tréninky, ten první včera proběhl ještě na umělé trávě. Prý tu tři dny pršelo, ale dnes už byl areál v pohodě. Za to jsme rádi, přece jen i kvůli přírodní trávě jsme sem jeli a věřím, že nám to pomůže k co nejlepší přípravě. Musíme zdejších podmínek využít co nejlépe,“ pokračuje Sedlák.

Ten měl původně bydlet na pokoji s tradičním parťákem Kubou Přichystalem, toho ale na Maltu nepustilo zranění. „Domluvili jsme se s Martinem Šustrem. Jezdíme spolu na tréninky, známe se dobře. Kuba bohužel vypadl, tady jsme přišli o Tondu Růska, dva tréninky a dva zranění útočníci. Snad budou co nejdříve oba v pořádku,“ přeje si Sedlák.

Jak již bylo řečeno, z hotelu se Zbrojováci nikam jinam nedostanou. Cestou z tréninku se alespoň zastavili u moře na krátkou regenerační koupel. „Řidič nám zastavil kousek od hotelu, zbytek jsme došli pěšky. Odpoledne nás čeká další trénink, tak je taková možnost regenerace vítaná. Jinak když je nějaká chvilka volna, snažím se odpočívat, dívám se na televizi nebo si zdřímnu,“ popisuje šestadvacetiletý odchovanec Zbrojovky.

Už zítra na Brňany čeká první utkání Tipsport Malta Cupu, v němž změří síly s rakouským týmem WSG Swarovski Tirol. „Zrovna jsme se o tom bavili, určitě to bude silný tým. V tabulce jsou pátí, což by jim zaručilo skupinu o titul a poháry. Podrobněji jsem ale jejich soupisku zatím nezkoumal,“ prozradil Sedlák. Jedná se o jeden ze dvou herních testů, pak už tu bude start FORTUNA:LIGY. „Málokdo má rád dlouhé zimní přípravy, minulý rok jsme trénovali snad dva měsíce. V tomto ohledu nám to vyhovuje. Je to krátké, intenzivní a rychle půjdeme zase do hry a do boje. Musíme ten čas využít co nejlépe,“ zakončil.

další články

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování
A-tým
28.07.2021 | Martin Lísal

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování

B r n o - Dva mladí Zbrojováci odcházejí na hostování. Záložník David Jambor bude působit ve...
Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec
A-tým
27.07.2021 | Martin Lísal

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl...
Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU
Ostatní
26.07.2021 | Martin Lísal

Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU

B r n o – Zbrojovka vstoupila do nové sezóny s novým hlavním partnerem – projektem PROBINEX. Jeho...