Jan Štěrba: Všem děkuju za podporu

Jan Štěrba: Všem děkuju za podporu

B r n o – Jen dvacet minut strávil v neděli na hřišti stoper Jan Štěrba. Nejprve přesnou hlavičkou poslal Zbrojovku do vedení, následně pak ovšem prožil o poznání nepříjemnější chvíle, kdy zkolaboval přímo na hřišti. Následná vyšetření naštěstí neodhalila vážnější problémy.

„Ještě příští týden něco absolvuju, ale zatím se nepotvrdily vážnější diagnózy, jako třeba problémy se srdcem. Tento týden mám klidový režim, od příštího týdne se pak podívám za klukama do kabiny a budu se postupně zapojovat a absolvovat další testy,“ popisuje Štěrba, kterému přímo na hřišti pomohl pohotovým zákrokem klubový lékař Šimon Ondruš, následně jej převezla sanitka do Vojenské nemocnice. Hrozivé momenty tak snad naštěstí nepřinesou vážnější následky.

Co přesně ke kolapsu vedlo, zatím není dle lékařů stoprocentně jasné. „Po utkání s Vlašimí jsem byl nemocný, od pondělka už jsem ale byl v plném tréninku. Cítil jsem se v pořádku, možná byl ale organismus přece jen i po tolika dnech oslabený. I z utkání si pamatuju všechno, kromě pár vteřin. Takže i vstřelený gól,“ pousmál se sedmadvacetiletý stoper. „Ještě to u tyče jistil Řezňa, říkal jsem pak rozhodčímu, ať to klidně napíše jemu, že je mi to jedno. Hlavně že to byl gól a že nakonec týmu pomohl. Pokud je můj, jsem samozřejmě rád, že jsem se po všech těch šancích a tyčkách dočkal. A pokud by byl Řezňův, budu rád taky, že mu pomůžu ke králi střelců,“ vtipkoval.

O tom, jak dopadl zápas, se dozvěděl pochopitelně až později. „Kluci přijeli, popisovali mi to. Čekal jsem, že to bude jednoznačnější, těch dvacet minut jsme Chrudim nepustili za půlku. Myslel jsem, že po druhém gólu odpadnou, ale zkomplikovalo se to, lidem se to asi moc nelíbilo. Herně nám to teď trochu hapruje, ale takové zápasy nám pomohou,“ je přesvědčený Štěrba. „Vnímal jsem samozřejmě vzkazy podpory od známých, od fanoušků, které mi chodily na mobil přímo i zprostředkovaně. Všem za podporu moc děkuju.“

Zbrojovku ještě jeden podzimní zápas čeká, pro hosta z Olomouce už ale podzim skončil, v Opavě jistě nenastoupí. A dál? „Hostování mám do zimy, řeším to s agentem. Zájem Brna mne těší, já sám bych tu taky zůstal rád, dostal jsem tu šanci, něco jsem odehrál a chtěl bych pomoci k návratu. Uvidíme, jak se to vyvine, po skončení zápasů se to dořeší,“ doplnil Štěrba.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...