Jiří Floder před utkáním s Vyšehradem

Jiří Floder před utkáním s Vyšehradem

B r n o - Gólman Jiří Floder patřil v minulém utkání na hřišti Viktorky Žižkov k nejlepším hráčům Zbrojovky, připsal si několik solidních zákroků a při inkasované brance z Březinova přímého kopu neměl nárok zasáhnout. Před domácím duelem s Vyšehradem Floder věří, že se tým z prohry rychle oklepe a znovu začne vítězit.

"Žižkov jsme si rozebrali a teď už na něj nemyslíme. Soustředíme se na páteční zápas, který chceme zvládnout a napravit prohru třemi body. Prohra nás samozřejmě i s ohledem na vývoj tabulky mrzí, mohli jsme se dotáhnout, ale na kdyby se nehraje. Jsou před námi tři zápasy a když je vyhrajeme, určitě to v tabulce půjde poznat," řekl Floder před návratem na domácí trávník.

Soupeřem Zbrojovky bude na Srbské Vyšehrad. "Hrajeme teď dva domácí zápasy v řadě, nic lehkého nás nečeká a nesmíme nic podcenit. Důležitá je maximální koncentrace, Vyšehrad uhrál dobré zápasy a Prostějov naposled vyhrál v Hradci. Jakékoliv podcenění vás vytrestá, na to musíme neustále myslet," varuje Floder. "Musíme podat dobrý výkon a nesoustředit se na nic jiného."

Mladý gólman patří mezi hráče, kteří se snaží si tlak nepřipouštět. "Zdravá nervozita musí být, ale ta opadne s příchodem na trávník. Když si do hlavy pustíte jiné věci, sníží to váš výkon. Samozřejmě každý hráč tohle má jinak, někdo si nervozitu přípouští víc, než je zdrávo," přemítá Floder.

Ten letos vynechal jen první ligový zápas, od té doby už je mezi tyčemi - to platí i pod novým trenérem Machálkem. "Mnoho věcí se pro nás gólmany nezměnilo, trénujeme pořád stejně, tréninky máme hodně pestré a náročné. Ve hře chce nový trenér třeba zrychlení rozehrávky, abych po chycení míče hledal útočníky v náběhu, třeba i do podčíslení. To žádná obrana nemá ráda, takže se snažíme tímhle způsobem hru zrychlit."

další články

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
10.08.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka se utká s Líšní, duel můžete...

B r n o - Ve středu mají Brňané na programu čtvrtý z pěti přípravných duelů před zahájením sezóny....
U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech
Mládež
10.08.2020 | Martin Lísal

U9: Zbrojovka zvítězila na turnaji ve Vnorovech

V n o r o v y - Přípravka Zbrojovky (U9) absolvovala na začátku srpna prázdninový turnaj v novém...
Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...