Jiří Texl: Věřím, že budu schopný týmu pomoci

Jiří Texl: Věřím, že budu schopný týmu pomoci

B r n o – Olomouc, Opava, teď Brno. Záložníka Jiřího Texla čeká třetí prvoligové angažmá v kariéře, ve Zbrojovce je na hostování právě z Olomouce a má za sebou první tréninky. Jak se v novém působišti cítí?

Juro, jaké jsou první dojmy z nového angažmá?
Jsem rád, že mám za sebou první tréninky, zatím se cítím dobře. V prosinci jsem nějakou dobu nehrál, měl jsem covid, poslední zápas jsem odehrál na konci listopadu. V první řadě se tak musím co nejdříve dostat do herní pohody, abych byl týmu platný.

Předpokládám, že na vzájemné zápasy proti Zbrojovce si pamatuješ dobře? Zejména na ten domácí.
Byl to začátek snů, hrál jsem snad třetí zápas v lize a hned jsem dal dva góly a k tomu asistenci. Celý ten rok byl z naší strany hodně povedený, dostali jsme se do pohárů. Vybavím si pak ještě venkovní zápas, ten jsme prohráli 0:1. Už je to ale hodně dlouho a mám dojem, že ve Zbrojovce moc kluků z té doby není.

Kuba Šural, Honza Sedlák a Kuba Přichystal, další kluci byli tehdy v mládeži. Koho z kabiny vlastně znáš blíže?
Dobře znám Hláďu, s tím jsem bydlel na intru. Tehdy jsem přišel do Sigmy jako vyjukaný kluk z vesnice, on už byl zkušenější a zaučoval mě, jak se třeba mám oblékat (smích). O rok mladší byl Honza Hlavica, něco jsem odehrál s Dreksičem a dobře znám i Šumbyho, se kterým jsme se hodně potkávali. A ještě třeba Martina Šustra. Takže jdu sice do nového prostředí a nové kabiny, ale poměrně velké množství hráčů už tu znám.

Jak to máš se zázemím, budeš nebo budete si v Brně hledat bydlení?
Budu zatím dojíždět, není to nic hrozného, 45 minut. Přítelkyně studuje vysokou školu v Ostravě, bydlí nedaleko Opavy, poznali jsme se během mého působení tam. Buď přijedu já za ní, nebo ona za mnou. V létě dokončí studium, pak uvidíme, co bude dál. Pokud by to vyšlo a v Brně bych zůstal déle, budu to řešit. Zatím mám byt v Olomouci.

Takže po letech návrat na rodnou hroudu?
Děda už mi říkal, že budu snad po jedenácti letech doma. Je pravda, že od mého příchodu do Sigmy jsem bydlel mimo domov, domů jsem jezdil jen o reprepauzách nebo v době volna. Bude to změna a vlastně se na to docela těším.

Dál do budoucna tedy zatím nehledíš?
Přesně tak. Budu se snažit být týmu co nejplatnější a pomoci k záchraně, pak se uvidí, co dál. S trenérem už jsme se o mojí roli bavili a věřím, že budu schopný týmu pomoci.

Poslední rok jsi strávil v Opavě, jak toto angažmá zpětně hodnotíš?
Byl to zvláštní rok, ovlivněný koronavirem. Na jaře by nás čekal boj do posledního kola, ale soutěž se přerušila. A podzim tím byl také hodně ovlivněný. Byli jsme hodně pod tlakem, nedařilo se nám tak, jak bychom si představovali.

Bylo ve hře i prodloužení působení ve Slezsku?
V létě mě Opava chtěla koupit, tehdy se kluby nedomluvily. I teď měli zájem, ale s ohledem na situaci se rozhodli změnit kádr výrazněji, potřebovali víc hráčů na hostování a už neměli prostor na nějaký nákup. A na hostování se kluby nedohodly.

Jak bys sám sebe fotbalově charakterizoval?
Moje pozice je ve středu hřiště, ideálně ofenzivní záložník, případně hráč mezi ofenzivním a defenzivním záložníkem. V Sigmě jsme měli hru postavenou na kombinaci, náš ročník 93 tím byl pověstný, byli jsme tak vychovaní a byli jsme v tom silní. Když pak ale člověk spoluhráče změní, musí si trochu zvykat, že má vedle sebe jiné hráče. Navíc pokud hrajete o záchranu, je to kolikrát spíš válka, na balonu nejste tolik, než když si hrajete v tabulce pěkně nahoře. Věřím ale, že už jsem si na hru pod tlakem zvykl a že to půjde.

Díky za rozhovor!

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...