středa 5.9.2018

0 Rosice
2 Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 16.9.2018

4 Zbrojovka Brno
1 Táborsko
8.kolo

sobota 22.9.2018

1 Pardubice
1 Zbrojovka Brno
9.kolo

středa 26.9., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Liberec
Pohár 3.kolo

neděle 30.9., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
10.kolo

pátek 5.10., 18:00

Znojmo
Zbrojovka Brno
11.kolo

neděle 21.10., 18:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
12.kolo

neděle 28.10., 15:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
13.kolo

neděle 4.11., 18:00

Zbrojovka Brno
Vítkovice
14.kolo

sobota 10.11., 10:15

Třinec
Zbrojovka Brno
15.kolo

neděle 25.11., 18:00

Zbrojovka Brno
Vlašim
16.kolo

sobota 2.3.

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Jovanović: Pořád se chci zlepšovat

Jovanović: Pořád se chci zlepšovat

B r n o – Hlavní tváří zápasového programu byl pro utkání s Olomoucí Mihailo Jovanović. Pro ty, kteří si program z jakéhokoliv důvodu nemohli obstarat, nyní nabízíme přepis rozhovoru se srbským stoperem.

22.02.2016 | Martin Lísal

 

Mnoho nechybělo, abychom se bavili o pocitu po vstřelení premiérové ligové branky. Jovanovićův gól na Slavii nakonec uznán nebyl, Brno prohrálo a Mihailo se navíc zranil. Sedmadvacetiletý bojovník je ale přesvědčený, že své kvality co nejdřív ukáže.

Mihailo pochází z města Užice, které leží na západě Srbska pod Zlatiborem. Oblast má slavnou partyzánskou minulost, v administrativním regionu žije přibližně sto tisíc obyvatel.

Jaké byly tvé fotbalové začátky?
Začínal jsem v rodné Užici, bylo mi asi devět let. Vydržel jsem tu pak přes dorost až do debutu v mužích. Tehdy se tu hrála druhá liga, pak jsem přestoupil do dalšího tehdy druholigového celku Mladosť Lučani.

Když ti bylo deset, nezažívalo Srbsko zrovna ideální období. Většina lidí u nás si asi nedovede představit, jaké je v takovém věku zažívat válku a nálety.
Samozřejmě, vybavím si nějaké to bombardování. Je to trochu paradoxní, ale tím, že jsem tehdy byl hodně mladý, jsem z toho asi neměl tak zlý pocit. Kdybych byl starší a měl rodinu, bylo by to asi jiné. Trvalo to nějaké tři měsíce, vím, že se tehdy ani nedohrála liga. A pak přišly další navazující problémy, hlavně finanční.

Jak se pak urodil tvůj přesun do Česka?
V Lučani jsem byl tři roky, neprodloužil jsem smlouvu a musel takzvaně čistit papíry, jak se u nás říká. Dohrával jsem tedy ještě půlrok na hostování. Právě tehdy jsem podepsal nového agenta a ten mi řekl, že má pro mě místo stopera v HFK Olomouc, tehdy druholigovém celku. Já nastoupil do přípravy, proti Mattersburgu dal dva góly a vyhrálo se 3:1. Zůstal jsem tu pak až do léta, skončili jsme třetí, ale kvůli finančním problémům se šlo o soutěž níž.

Ligové celky tehdy ještě neměly zájem?
Sigma zájem měla, ale nedopadlo to moc dobře a nakonec jsem skončil v Karviné. Tam byli dobří hráči, kteří prošli ligou, a také ambice. Bohužel se postup zatím nepodařilo dotáhnout, ale těch dvou a půl let tam nelituju.

Nyní v zimě to už bylo jiné?
Zájem mělo víc klubů, pro Brno rozhodlo několik faktorů. Přítelkyně tu sežene práci, je doktorka. Brno hrálo na podzim docela dobře a vysoko. I spoluhráč z Karviné Honza Sedlák, který z Brna hostuje, mi Zbrojovku mohl jen doporučit.

Už jsi prozradil, že jste s Honzou velcí kamarádi. Zůstali jste v kontaktu?
Pořád si píšeme, psal mi i před zápasem na Slavii, že přeje hodně štěstí. Bydleli jsme spolu půl roku, jemu se dařilo, odehrál patnáct zápasů. Tím, že hrál defenzivního záložníka, jsme spolupracovali i na hřišti.

Bohužel, hodně štěstí jsi na Slavii zrovna nezažil. Zranění, neuznaný gól…
A navíc porážka, dva góly po standardkách. Je to tak. Asi by se dalo říct smůla, ale mám tu smlouvu ještě na dva a půl roku. Věřím, že za tu dobu dostanu možnost se ukázat, teď se chci co nejdřív uzdravit.

Dohrávat s takovým zraněním takřka celý zápas, to je skoro na metál. Neuvažoval jsi o vystřídání?
Stalo se to někdy po patnácti, dvaceti minutách, první poločas jsem to trošičku cítil. V tom druhém to začalo opravdu hodně bolet, ale zápasový adrenalin to asi přebil. Doufal jsem, že to nebude nic vážného, bohužel vyšetření ukázalo, že se jedná o zlomeninu. Za tři týdny mám rentgen, to neurychlím, ale věřím, že pak už to půjde rychle.

Zvládneš po jednom zápase porovnat obě soutěže, druhou a první ligu?
Je to ještě poměrně brzy, ale už teď rozdíly vidím. Soutěž vypadá fotbalověji, je lepší atmosféra, větší zájem fanoušků i médií. I fotbal je tak trochu o krok dopředu. Ale v Karviné jsme také měli kvalitní tým a dobré spoluhráče. Teď se musím hlavně snažit, abych se pořád fotbalově zlepšoval.

Když na chvilku opustíme fotbal, jak proběhlo seznámení s Brnem? A se spoluhráči?
Naprosto bez problémů. Bydlíme přímo v centru, v bytě po brankáři Hladkém. I přítelkyně už tu je. V kabině je to také v pohodě, jsou tu dobří kluci, jsou v pořádku. Na soustředění jsem bydlel s Martinem Doležalem, s tím si povídám hodně. Dál pak třeba s Lacim, Radkem Buchtou – prostě můj ročník.

Na soustředění jste narazili i na srbský Voždovac, po utkání sis s některými hráči soupeře dlouho vykládal. Jednalo se o někoho známého?
Ano, pár kluků znám. Jeden z nich pochází také z Užice. Aktuálně je to poměrně stabilní klub, jsou v něm zkušení hráči a myslím, že svou kvalitu ukázali, i když je lidé tady třeba tolik neznají.

Co ostatní kluby? Fandíš třeba některému z bělehradských gigantů?
Fandím Partizanu, ale nejsem nijak velký fanoušek. Spíš jsem hodně přál rodné Užici, když hrála nejvyšší soutěž. Co se Partizanu týče, prožívám spíš basketbal.

Jaká je v Srbsku atmosféra na zápasech? Hlavně ty prestižnější bitvy, to je pro našince až nepředstavitelný rachot.
Na velkých zápasech je to parádní. Hlavně v Bělehradě lidi fotbalem žijí, když se hraje derby, neřeší se nic jiného. Ale musím říct, že se mi líbilo i teď na Slavii. Jejich fanoušci jsou dobří a naši taky, překvapilo mě, kolik jich dojelo. Byli taky super.

O domácí premiéru vinou zranění přijdeš, dojdeš alespoň jako divák?
Budu na tribuně, samozřejmě. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat, i když vím, že stadion ještě nebude hotový. Doufám, že vyhrajeme a začneme pomaličku střádat bodíky.

Jak je na tom celkově srbský fotbal? Reprezentaci se i přes nabitý kádr nedaří, může to být tím, že velké hvězdy minulosti zůstávají často v cizině? Ať už Mijatović, Mihajlović…
Je pravda, že dřív se hráči vraceli, teď tolik ne. Zůstávají v Realu, Miláně, Stanković zůstal v Interu, Stojković je v Japonsku. U reprezentace mi jako hlavní problém přijde, že nefunguje tým. Hráči nebojují tak, jako v klubech. Individuální kvalita je, ale týmová hra není v pořádku. Bohužel poslední kvalifikace podle toho dopadla. I trenérů se poslední roky vystřídalo hodně.

A co liga? Jakou ta má kvalitu?
Myslím, že srbská Superliga je docela kvalitní soutěž. Problémem je, že peníze často nechodí včas, což je pro hráče s rodinami docela komplikace. Nemají takovou jistotu.

Díky a ať se daří!

 

Aktuality

14.9.2018

Dorostenci v TCM

Sobotní zápasy dorostenců proti Karviné se vinou nepříznivých povětrnostních podmínek přesouvají do areálu TCM (původně se mělo hrát na Srbské). Tým U19 hraje od 11:00, tým U17 od 13:15.

10.9.2018

Lukáš Endl v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Endl byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Polskem (18. a 20. září). Náhradníkem je Kevin Vojtíšek.

5.9.2018

S Táborskem ve 14:30

Utkání 8. kola proti Táborsku sehrajeme v neděli 16. září ve 14:30.

1.9.2018

Dorostenci v TCM

Dnešní zápasy dorostu (U19 a U17) se pro nezpůsobilý terén nesehrají v Rosicích, nýbrž v areálu TCM. Časy výkopu zůstávají stejné - 11:00 a 13:15.

10.8.2018

Další televizní zápasy

Utkání 6. kola na hřišti Prostějova (původní termín 25.8. v 17:00) bude mít výkop v 10:15. Důvodem je dodatečné zařazení zápasu do programu kanálu ČT Sport. A televize bude přenášet také další venkovní zápas - v 7. kole se tak na hřišti Ústí nad Labem představíme již ve čtvrtek 30. srpna v 18 hodin.

8.8.2018

Změna termínu v MOL Cupu

Utkání 1. kola MOL Cupu na hřišti Žďáru nad Sázavou sehrajeme ve středu 22. srpna v 17:30.

3.8.2018

Obert v reprezentaci

Zbrojovák Adam Obert byl nominován do slovenské reprezentace U17 pro nadcházející turnaj na Ukrajině. Slovenský tým se postupně utká s Ukrajinou, Gruzií a Litvou.

31.7.2018

Pilík do Budapešti

Záložník Tomáš Pilík přestupuje do maďarského celku Honvéd Budapešť. Třicetiletý hráč v dresu Zbrojovky naskočil do 22 zápasů a vstřelil jeden gól.

29.7.2018

V MOL Cupu do Žďáru

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu zavítají fotbalisté Zbrojovky do Žďáru nad Sázavou. Rozhodlo o tom výhra žďárských fotbalistů s Havlíčkovým Brodem v předkole. Úředním termínem 1. kola je 15. srpna, o konkrétním termínu vás budeme informovat ihned po jeho finálním stanovení.

27.7.2018

Také s Budějovicemi v ČT

Také třetí z pěti prvních zápasů Zbrojovky budou přenášet kamery České televize. Utkání 5. kola s Českými Budějovicemi se z tohoto důvodu sehraje v pátek 17. srpna v 18:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz