Jsem šťastný a užiju si víkend, říká Petr Švancara po výhře nad Olomoucí

Jsem šťastný a užiju si víkend, říká Petr Švancara po výhře nad Olomoucí

B R N O - Po několika nezdarech se brněnské Zbrojovce konečně podařilo naplno bodovat. Na svém hřišti porazila silnou Olomouc 2:0. Skóre zápasu otevřel Pavel Mezlík, druhý gól přidal brzy po naskočení do hry další ze zkušených Brňanů, Petr Švancara. Právě on se nám po vítězství svěřil se svými dojmy.

Většinu utkání strávil Petr Švancara na střídačce. Jakmile se však dostal do hry, gól na sebe nenechal dlouho čekat. „Bylo to možná i na tři doteky, do balonu jsme kopl hodněkrát. Peťa Buchta mi to fantasticky dal, přesně tak, jak jsem potřeboval a jak jsem zvyklý na tréninku. Chtěl jsem to nechat na zemi a vyšlo to, jsem rád, že to přispělo k tomu, že jsme měli od té chvíle ten zápas vyhraný. Taky jsem rád, že jsme žádný gól nedostali, to je hodně důležité vzhledem k tomu, co se tady dělo poslední dobou. To nejsou fráze, my jsme ty tři body opravdu potřebovali. Tlak by byl hrozně velký, kdybychom nevyhráli. Zachráněni ještě nejsme, ale kdybychom nevyhráli, bylo by to hodně těžké,” je si vědom zkušený útočník možných komplikací v boji o záchranu v nejvyšší soutěži.

Brněnský patriot se snažil po vítězném zápase najít důvod, proč to nyní šlo a v předchozích zápasech ne: „Třeba jsme neměli tolik štěstí, měli jsme I o dost větší šance než dnes, například moje neproměněná penalta. Prostě tam dnes bylo štěstí, krom toho taky poctivá pracovitost. Hráli jsme zodpovědně dozadu a vyšlo to. Je to skvělý krok do budoucích kol. Hráli jsme dnes méně ofenzivě a nakonec jsme vyhráli. Je jedno, jak jsme hráli, ale že máme tři body důležité pro záchranu.

Petr Švancara byl druhým střelcem zápasu, do hry se však dostal až v 86. minutě, tedy jen chvíli předtím, než zvýšil stav utkání na 2:0 pro Zbrojovku. Většinu zápasu tak brněnský matador strávil na střídačce. „Já na střídačce rád nejsem, ale v pětadvaceti je to horší než v pětatřiceti. Tady teď nejde o Grmelu ani o Švancaru, ale o tři body pro Zbrojovku. Nebudu říkat, že jsem nebyl naštvaný, asi by padala horší slova, ale prostě to bylo pro tým. V pětadvaceti bych to asi snášel hůř. Trenér mi jeho tah řekl už před zápasem, já mám tuto férovou komunikaci rád. Věděl jsem, že můžu na pár minut naskočit, tak jsem na to byl připravený. Jsem rád, že tahle taktika trenérovi vyšla a vyhráli jsme,” těšilo střelce druhého brněnského gólu.

Jak mu nový trenér Grmela oznámil, že nenastoupí od první minuty? „Vzal si mě bokem. S každým si potřeboval promluvit, takže i se mnou. Řešili jsme šatnu i věci kolem základní sestavy. Bavili jsme se hlavně o týmu, moji roli jsme řešili jen chvilku. To, co jsme řešili, si nechám pro sebe. Vše je o psychice a my jsme ji dnes měli hodně vysoko. Koučovi jsem se do sestavy nehodil, protože se hrály hodně nakopávaný balony a já hraju spíš po zemi. Oba útočníci to splnili výborně, uskákali to dobře. Moje role byla přijít, udržet balon a případně dát gól. Moje role se bude řešit hlavně v létě. V mém věku už si dlouhodobě nic neplánuju. Pokud budeme vyhrávat a já budu sedět na střídačce, nebude mi to vadit. Ještě několik desítek let tu chci žít a chci, aby Zbrojovka hrála první ligu. Nebudu řešit, jestli jsem měl ještě třeba dva zápasy hrát.”

V Jihlavě hráli Brňané většinu zápasu v přesile, přesto. Dnes jim červená karta Varadiho ke gólům spíše pomohla. Petr Švancara našel důvod, proč Zbrojovka nyní šance využila. „Už byla 69. minuta, takže to chtělo dát rychle gól. To nám vyšlo. V Jihlavě jsme si nedokázali vytvořit šance I proto, že oslabený soupeř od začátku bránil. Ale na Jihlavu už myslet nechci, jsem šťastný za dnešek a užiju si víkend,” zakončil hodnocení vítězného zápasu spokojený Petr Švancara.

další články

ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara
A-tým
15.01.2021 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Kapitán Dreksa před startem jara

B r n o – Před rokem trvala zimní příprava Zbrojováků dva měsíce, letos dva týdny. Už zítra povede...
Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi
A-tým
15.01.2021 | Martin Lísal

Liga je zpátky! V sobotu míříme do Mladé Boleslavi

B r n o - Krátká přestávka je u konce, jarní boje začínají! A hned pořádně zostra. Zbrojovka se v...
Timotej Záhumenský už je hráčem Zbrojovky
A-tým
13.01.2021 | Martin Lísal

Timotej Záhumenský už je hráčem Zbrojovky

B r n o - Zbrojovka se domluvila na pokračování spolupráce s Timotejem Záhumenským. Testovaný...