K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně

K dalšímu utkání míří Zbrojováci do Plzně

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se v neděli vydají sehrát druhý venkovní duel v sezóně. A čeká je jeden z nejtěžších podzimních testů - představí se na hřišti loňského vicemistra v Plzni. Hraje se od 15:30, zápas přenáší O2 TV.

Utkání se hraje v souladu s aktuálním nařízením nadřízených orgánů před omezenou kapacitou 2000 diváků. Sektor hostů nebude otevřen.

Plzeň zatím v letošní sezóně nasbírala devět bodů z dvanácti možných, klopýtla pouze v Liberci. Po pražských "S" je nejlépe střílejícím týmem soutěže a sebevědomí si navíc zvedla včerejší pohárovou výhrou nad dánským SønderjyskE. "Nechci říkat, že nemáme co ztratit, protože nemáme zatím moc bodů a situace nám velí poprat se o každý. Plzeň je samozřejmě jasný favorit, ale nehodláme to domácím nijak usnadnit," řekl před utkáním trenér Machálek.

"Jedeme do Plzně, do Doosan Areny, což je pro nás oproti tomu, co jsme absolvovali minulý rok, samozřejmě krok vpřed. Ale opakuji, že každý zápas je pro nás stejně důležitý a nerozlišujeme mezi nimi. Ať už na druhé straně stojí Petr nebo Pavel, pořád se hraje o stejně hodnotné body a máme povinnost se o ně porvat."

Fakt, že mají Plzeňští v nohách těžkou bitvu s houževnatým dánským týmem, nehodlá Machálek řešit. "Mají tak nesmírně kvalitní a široký kádr, že je to nijak nepoznamená. Naskočí jiní hráči a budou se chtít ukázat."

Realizační tým Zbrojovky přivítal v uplynulých dnech dvě nové tváře, do tréninku se postupně zapojují někteří hráči z marodky. "Bariš zatím trénuje individuálně s míčem, nadějně vypadá Kuba Šural. Je to všechno běh na delší trať, roli hraje každý den, kdy s námi marodi mohou trénovat a vracet se to zátěže. Moudřejší budeme po sobotním tréninku," doplnil kouč.

Vzájemná bilance je poměrně jasně na straně Plzně, která vyhrála posledních pět zápasů v řadě. Zbrojovka dokázala zvítězit naposledy v říjnu 2015, kdy duel rozhodl proměněnou penaltou Kuba Řezníček. A poslední bodový úspěch v Doosan Areně se urodil ještě o rok dříve, v květnu 2014 zde Brňané remizovali 1:1.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 40 zápasů (11 – 8 – 21), skóre 51:64

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pavel Holomek (7) - Stanislav Tecl, Jan Rezek (4)

Prošli oběma kluby: Ondřej Vaněk - Luděk Pernica, Jakub Brabec.

Poslední vzájemný zápas: 21.4.2018, Zbrojovka - Plzeň 1:3. Branky: Ashiru - Čermák 3.

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...