K předposlednímu venkovnímu utkání zajíždí Zbrojovka do Prahy

K předposlednímu venkovnímu utkání zajíždí Zbrojovka do Prahy

B R N O - Jarní část a s ní i celá Gambrinus liga se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Na programu jsou už jen dvě venkovní a dvě domácí klání. V tom předposledním venkovním zápase bude Zbrojovku hostit pražská Dukla. Utkání bude odehráno v úterý 14.5.2013, úvodní výkop proběhne v 18:00.

Jedenáctinásobný mistr ligy

Brněnskou Zbrojovku, která se bodem ze zápasu s Mladou Boleslaví opět o něco přiblížila záchraně, přivítá v úterý 14. května Dukla Praha. Ta se pyšní jedenácti ligovými tituly a daří se jí I v letošní sezóně. V tabulce nejvyšší domácí fotbalové soutěže je prozatím pátá. Pro srovnání – o záchranu bojující Zbrojovka je o pět příček níže.

Prohra Brna v posledním vzájemném zápase

Naposledy se úterní soupeři potkali 4. listopadu minulého roku. Pražané na stadionu v Králově Poli uloupili domácím všechny tři body díky výhře 1:3. Jediný domácí gól byl navíc vlastní brankou Dukly, konkrétně svého gólmana Filipa Radu překonal Tomáš Berger. Dvě regulérní trefy hostí si připsal Tomáš Borek, třetí gól přidal Josef Marek.

Osobnosti Dukly

Zřejmě největší osobností v kádru Pražanů je zkušený záložník Patrik Gedeon. Přestože si letos sedmatřicetiletý fotbalista nepřipsal do statistik ani gól, je oporou svého týmu, za který nastoupil k třiadvaceti zápasům. Chyběl tedy jen třikrát.

Brněnští fanoušci však dozajista znají i další hráče pražské Dukly, především odchovance jihomoravského fotbalu Luboše Kaloudu, který má v této sezóně Gambrinus ligy na svém kontě dva góly. Suverénně nejlepším střelcem Dukly je další z bývalých brněnských hráčů, Zbyněk Pospěch s devíti trefami.

Poslední utkání Pražanů

Stejně jako Zbrojovka i Dukla v posledním kole Gambrinus ligy remizovala. Zatímco Zbrojovka brala bod doma v zápase proti Mladé Boleslavi, Pražané si bod přivezli z Jihlavy. Obě klání dopadla 1:1, jedinou trefu svěřenců trenéra Kozla zaznamenal Tomáš Borek.

Sestava Dukly ze zápasu v Jihlavě

Rada – Romera (82. Marek), Božič, Vorel, Vrzal – Borek, Malý, Gedeon – Hašek (46. Berger), Pospěch, Přeučil (65. Albiach).

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...