Kapitán Řezníček: Byl to týmový výkon

Kapitán Řezníček: Byl to týmový výkon

Ú s t í n a d L a b e m – Jedním z pěti střelců byl při dnešní kanonádě v Ústí i kapitán Jakub Řezníček. Po hodině hry stanovil průběžné skóre na 5:1, u čtvrté trefy navíc asistoval Přichystalovi. Zbrojovka nakonec zvítězila 6:1 a v září tak zůstala stoprocentní.

Tři zápasy, tři výhry a posun na první příčku – taková je zářijová bilance Zbrojováků. „Je to příjemné, ale pořád to bereme zápas po zápasu. Na tabulku se podíváme, ale soutěž je dlouhá a těžká, jak už jsem stihl poznat. Musíme to ukrajovat po jednom a pořád se soustředit, protože nás čeká ještě hodně práce a stát se může cokoliv. Díváme se tedy vždy na nejbližší zápas, soustředíme se na něj a chceme ho zvládnout. A pokud se to bude dařit, povede to ke kýženému cíli, za kterým všichni jdeme. Máme tým, který může postup urvat, ale každý týden to musíme potvrzovat,“ zmínil Řezníček po utkání, že nějaké přehnané euforii on ani spoluhráči nepodléhají.

Fakt, že Zbrojováci dnes v Ústí k výhře dokráčeli poměrně klidně, jej ale samozřejmě těšil. „Vstoupili jsme do utkání aktivně, hned jsme dali gól. Škoda je inkasované branky z ojedinělé šance, ale nepoložilo nás to, přidali jsme další dva góly do půle. Z mého pohledu jsme si zápas pohlídali a jednoznačně vyhráli. Říkali jsme si, že to nesmíme podcenit, protože dobře víme, že se na nás každý chce vytáhnout. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, což bylo znát. Po obdržené brance jsme dokázali reagovat, těmi dvěma góly se zápas zlomil a domácí už pak při vším respektu k jejich výkonu nebezpeční nebyli. “

Řezňa k výhře přispěl sedmým gólem a třetí nahrávkou. „Byl to ale hlavně týmový výkon, všichni si zastříleli. Pro každého hráče je fajn, když má branku nebo asistenci, je to vždycky plus, ale dnes jsme táhli za jeden provaz a vyhráli jsme jako tým. Každý je rád, když góly dává, nebudu lhát, že ne, ale kdybych ho nedal, vyhráli bychom 5:1 a body bychom měli tak jako tak. Nějaké další gólové akce jsem začal třeba sklepnutím, jsme zkrátka tým. To, že za tím snem kráčíme takhle, je důležitější, než moje góly. Chci zkrátka postoupit a nahnat nějaké góly se Zbrojovkou v první lize,“ pousmál se útočník, který se netají snem pokořit metu stovky prvoligových zásahů.

Letos nicméně kromě gólů umí branky i připravovat. Zajímavostí je, že všechny tři asistence má Řezníček u branek Kuby Přichystala. „Klape nám to, bodoval i Hláďa a další kluci. Bavíme se neustále o tom, jak to zlepšit, celkem si vyhovíme, taky nemám problém někomu nahrát. Spolupráce funguje a třeba to ještě časem bude lepší, ještě to vyladíme.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...