Ke Zbrojovce se připojil obránce Štěrba

Ke Zbrojovce se připojil obránce Štěrba

B r n o - K brněnskému týmu se dnes připojil šestadvacetiletý obránce Jan Štěrba. Od mateřské Sigmy Olomouc má prozatím povolení k tréninku, oba kluby finalizují podmínky hostování. Na ukončení spolupráce se klub naopak dohodl s dalším zadákem Pavlem Dreksou.

Štěrba strávil drtivou většinu kariéry v Olomouci, za kterou odehrál 44 prvoligových duelů a dvakrát skóroval, dalších 5 zápasů přidal na krátkém hostování v Karviné. "O zájmu Zbrojovky jsem se dozvěděl v průběhu minulého týdne, kdy mi pánové Požár a Dostálek řekli, že by o mě měli zájem. Ptali se, zda mám zájem i já, což jsem potvrdil. Pak už to bylo na klubech a povedlo se, za což jsem rád. Neberu to jako krok dolů. Poslední rok nebyl v mnoha ohledech ideální, před koronou jsem hrával, ale pak přišlo zranění, takže jsem zvládl jen pár zápasů. Jsem rád, že Brno projevilo zájem, patří do ligy a budu dělat vše pro to, aby se to povedlo," řekl po dnešním tréninku.

V kabině Zbrojovky narazil na několik známých tváří. "Ze Sigmy znám Jirku Texla, s Honzou Hladíkem a Honzou Hlavicou jsem vyrůstal, s Hlavem jsem dokonce dlouho bydlel. Znám i Zavoše, Petera Śtepanovského, Honzu Moravce a Martina Berkovce, snad jsem na nikoho nezapomněl. Do neznámého prostředí tedy nejdu," pokračoval Štěrba.

Stoper, který brzy oslaví sedmadvacáté narozeniny, má zkušenosti i s druhou nejvyšší soutěží, se Sigmou dvakrát postoupil mezi elitu. "Při tom prvním postupu jsem se připojil jako mladý hráč později, ale u druhého už jsem hrál klíčovější roli. Věřím, že je v našich silách boj o postup zvládnout i letos."

Kompletní rozhovor a podrobnosti přineseme v momentě, kdy bude hostování formálně dotaženo.

Další změnou je ukončení spolupráce s jednatřicetiletým zadákem Pavlem Dreksou, na které se klub s hráčem domluvil. Dreksa působilve Zbrojovce od loňské zimy, v našem dresu naskočil do 14 droholigových a 23 prvoligových bitev.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září
Ostatní
21.09.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 20. do 26. září

B r n o - Většina týmů Zbrojovky se během nadcházejícího týdne představí venku - áčko v Ústí nad...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!
A-tým
20.09.2021 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Martinem Berkovcem!

B r n o - Máme tu další díl STUDIA FLINTA! Zářijovým hostem Moniky Býmové je gólman Martin...
VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek
A-tým
20.09.2021 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po...