Klíč k baráži? Soudržnost týmu a touha po vítězství, cení si kapitán Magera

Klíč k baráži? Soudržnost týmu a touha po vítězství, cení si kapitán Magera

B r n o - Na podzim se mu střelecky dařilo, týmové body ale nepřicházely v takovém množství, jak by sám chtěl. Na jaře sice střelecky mírně polevil, ale jeho družina začala sbírat výhru po výhře a nakonec dokráčela za vytouženou baráží. Kapitán Zbrojovky Lukáš Magera se proti Třinci při vítězství 5:0 blýskl jedním zásahem a cenil si pokroku, který tým během celého jara udělal.

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Platilo to i ve vašem případě?
Sami asi cítíte, že celý rok byl náročný. Už od začátku jsme ztráceli a obzvlášť domácí zápasy proti slabým soupeřům jsme nezvládli, ztráceli jsme body. Mrzelo nás to, nešlo nám to a nehráli jsme ani dobrý fotbal. Po příchodu trenéra Šustra se všechno radikálně změnilo.

Změna trenéra během podzimu se tedy ukázala jako nejdůležitější krok?
S odstupem času mohu říci, že určitě. Hrajeme dobrý fotbal, i když teď zrovna v posledních kolech to neplatilo a nepředváděli jsme výkony, jaké bychom chtěli. I tak jsme ale dokázali zápasy vyhrát. Víme, co máme hrát a co po nás trenér Šustr požaduje. Všichni to plníme a z toho plyne to, že máme výsledky.

Dají se vyjmenovat klíčové věci, které se změnily?
De facto se změnilo asi všechno. Změnil se přístup hráčů, postavení v tom, jak máme napadat a jak máme bránit, a také komunikace s hráči. Řez byl radikální a také rozhodlo to, že trenér má brněnské srdce. Zná mladé kluky, dal jim šanci a oni ji vzali za pačesy. Splnili své role a zapadli skvěle.

Podzim vám ale tolik nevyšel, do jarní fáze jste šli až ze sedmého místa. Bylo těžké věřit, že se na baráž ještě povede dosáhnout?
Stále jsem věřil, že na to máme. Sílu jsme určitě měli, ale nebyli jsme ještě tak dobře sehraní a neplnili jsme všechny věci, které jsme měli. Příchodem trenéra se to, jak jsem říkal, všechno postupně měnilo. Zdobí nás soudržnost a touha po vítězství. Po podzimu jsme to honili, jak říkáte, ze sedmého místa, ale během půl roku na jaře jsme měli skvělé výsledky.

Z osobního hlediska jste zažil také sezónu jako na houpačce.
Přišel jsem do Brna s tím, že chci týmu pomoci zpět a postoupit. Začátek se mi sice dařil gólově, ale výsledky nebyly. Teď jsem naopak snad osm zápasů nedal gól, ale paradoxně body byly (úsměv). Mrzelo mě trochu, že mužstvu nepomáhám, tak jsem rád, že jsem se proti Třinci trefil. Celkově je ale dobře, že se trefilo více hráčů. Není to jen o mně, rozstřílel se i Štěpa (Peter Štepanovský) a další kluci od nás.

Byly v sezóně okamžiky, kdy jste musel v kabině zvýšit hlas?
Nejsem ten typ, který by po klucích vyloženě řval. Od toho je v kabině trenér. Žádný takový moment tam nebyl, všechno jsme si vyříkali buď o přestávce, nebo po zápase.

V posledním kole vás čeká utkání v Jihlavě, kde už vlastně o nic nepůjde. S čím tam pojedete?
Nesmíme nic podcenit a do Jihlavy určitě pojedeme s tím, že chceme vyhrát. Odpočineme si a připravíme se na to. Uvidíme, koho dostaneme do baráže. Necháme se překvapit. Nevíme, jak dopadnou ostatní výsledky, doteď to šlo mimo mě a sledoval jsem jen nás.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Dominantní výkon, sedm branek a výhra na hřišti Vyšehradu!
04.07.2020 | Kryštof Severa

Dominantní výkon, sedm branek a výhra na hřišti...

B R N O - V rámci 28. kola F:NL zamířila Zbrojovka do Prahy, kde na Strahově odehrála zápas se...
PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV
A-tým
03.07.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání...

B r n o - Už jen tři zápasy zbývají do konce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Zbrojovka se nyní dvakrát po...
VIDEO: Revitalizace stadionu Srbská
Ostatní
03.07.2020 | Klub

VIDEO: Revitalizace stadionu Srbská

B r n o - Jak jsme již avizovali, klub FC Zbrojovka Brno v současnosti intenzivně pracuje na...