Klíč k baráži? Soudržnost týmu a touha po vítězství, cení si kapitán Magera

Klíč k baráži? Soudržnost týmu a touha po vítězství, cení si kapitán Magera

B r n o - Na podzim se mu střelecky dařilo, týmové body ale nepřicházely v takovém množství, jak by sám chtěl. Na jaře sice střelecky mírně polevil, ale jeho družina začala sbírat výhru po výhře a nakonec dokráčela za vytouženou baráží. Kapitán Zbrojovky Lukáš Magera se proti Třinci při vítězství 5:0 blýskl jedním zásahem a cenil si pokroku, který tým během celého jara udělal.

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší. Platilo to i ve vašem případě?
Sami asi cítíte, že celý rok byl náročný. Už od začátku jsme ztráceli a obzvlášť domácí zápasy proti slabým soupeřům jsme nezvládli, ztráceli jsme body. Mrzelo nás to, nešlo nám to a nehráli jsme ani dobrý fotbal. Po příchodu trenéra Šustra se všechno radikálně změnilo.

Změna trenéra během podzimu se tedy ukázala jako nejdůležitější krok?
S odstupem času mohu říci, že určitě. Hrajeme dobrý fotbal, i když teď zrovna v posledních kolech to neplatilo a nepředváděli jsme výkony, jaké bychom chtěli. I tak jsme ale dokázali zápasy vyhrát. Víme, co máme hrát a co po nás trenér Šustr požaduje. Všichni to plníme a z toho plyne to, že máme výsledky.

Dají se vyjmenovat klíčové věci, které se změnily?
De facto se změnilo asi všechno. Změnil se přístup hráčů, postavení v tom, jak máme napadat a jak máme bránit, a také komunikace s hráči. Řez byl radikální a také rozhodlo to, že trenér má brněnské srdce. Zná mladé kluky, dal jim šanci a oni ji vzali za pačesy. Splnili své role a zapadli skvěle.

Podzim vám ale tolik nevyšel, do jarní fáze jste šli až ze sedmého místa. Bylo těžké věřit, že se na baráž ještě povede dosáhnout?
Stále jsem věřil, že na to máme. Sílu jsme určitě měli, ale nebyli jsme ještě tak dobře sehraní a neplnili jsme všechny věci, které jsme měli. Příchodem trenéra se to, jak jsem říkal, všechno postupně měnilo. Zdobí nás soudržnost a touha po vítězství. Po podzimu jsme to honili, jak říkáte, ze sedmého místa, ale během půl roku na jaře jsme měli skvělé výsledky.

Z osobního hlediska jste zažil také sezónu jako na houpačce.
Přišel jsem do Brna s tím, že chci týmu pomoci zpět a postoupit. Začátek se mi sice dařil gólově, ale výsledky nebyly. Teď jsem naopak snad osm zápasů nedal gól, ale paradoxně body byly (úsměv). Mrzelo mě trochu, že mužstvu nepomáhám, tak jsem rád, že jsem se proti Třinci trefil. Celkově je ale dobře, že se trefilo více hráčů. Není to jen o mně, rozstřílel se i Štěpa (Peter Štepanovský) a další kluci od nás.

Byly v sezóně okamžiky, kdy jste musel v kabině zvýšit hlas?
Nejsem ten typ, který by po klucích vyloženě řval. Od toho je v kabině trenér. Žádný takový moment tam nebyl, všechno jsme si vyříkali buď o přestávce, nebo po zápase.

V posledním kole vás čeká utkání v Jihlavě, kde už vlastně o nic nepůjde. S čím tam pojedete?
Nesmíme nic podcenit a do Jihlavy určitě pojedeme s tím, že chceme vyhrát. Odpočineme si a připravíme se na to. Uvidíme, koho dostaneme do baráže. Necháme se překvapit. Nevíme, jak dopadnou ostatní výsledky, doteď to šlo mimo mě a sledoval jsem jen nás.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...