Ladislav Krejčí po utkání s Vyškovem

Ladislav Krejčí po utkání s Vyškovem

B R N O - Ladislav Krejčí odehrál již druhý zápas zimní přípravy po sobě neobvykle na pozici stopera. Trenér Pavel Šustr tímto tahem reaguje především na zranění Petra Pavlíka, který zápasu s Vyškovem přihlížel jen o berlích z postranní čáry. Stejně jako po Skalici byl Šustr s výkonem Krejčího spokojen a připustil, že se jedná o taktickou variantu, kterou bude dost možná využívat také v soutěžních zápasech.

Ačkoliv se jedná o změnu v defenzívě, záměrem je dle Krejčího naopak posílit ofenzivní fázi hry: "Proto mě trenér dává dozadu - abych posílil rozehrávku a my mohli přečíslovat soupeře," zahájil Krejčí hodnocení vítězného zápasu s novináři.

"Chtěli jsme si potvrdit, že to, co zkoušíme na tréninku, bude fungovat i v zápase. Konkrétně myslím především rozehrávku. Ukázalo se, že ta cesta je správná a budeme v ní pokračovat," neskrýval univerzál z řad Zbrojovky po povedeném výkonu spokojenost.

V první půli se Krejčí také dostal k jednomu ofenzivnímu výletu, který po ztrátě musel hasit taktickým faulem: "Trenér mi někdy říká, že balón tahám až příliš dlouho. Sice mě to baví, ale sám vím, že to musím trochu omezit. Jeden z výjezdů dnes už byl trošku přes čáru," byl si po zápase vědom Krejčí.

Ten dále připustil, že klid tolik potřebný pro stopera teprve získává: "Při brejcích a zabíhání soupeřů si ještě nejsem úplně jistý, jak všechny situace řešit, ale je to o herní praxi. Myslím, že za chvíli to bude v klidu a zvyknu si," připustil možné slabší místo Krejčí.

Kromě soubojů jsou pro Krejčího z pozice stopera nové i další aspekty hry: "Když dávám malou domů, tak se mi občas zastaví srdce," hledal přeučený záložník srovnání mezi pasy na polovině hřiště a rozehrávkou před vlastní bránou, ke které se teď dostává podstatně častěji.

Závěrem stále ještě devatenáctiletý hráč vyzdvihl současnou soudružnost kádru: "Atmosféře v kabině přes zimu hodně pomohl trenér a troufnu si říct, že pohoda v kabině je největší, jakou za svoje působení tady pamatuji. Snad to přeneseme i do ligy," uzavřel Krejčí při přemítání o povedené zimní přípravě Zbrojovky.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...