Lukáš Kryštůfek: Doufám, že už to teď bude jenom lepší

Lukáš Kryštůfek: Doufám, že už to teď bude jenom lepší

B r n o – Sotva se vzpamatoval z jedné operace, musel na druhou. Obránce Lukáš Kryštůfek má za sebou hodně náročné období, v těchto dnech nicméně začíná trénovat s týmem a věří, že veškeré trable zažehnal.

„Doposud jsem měl pár měsíců převážně individuální tréninkový režim, během kterého bylo potřeba naposilovat nohu po operaci a naběhat fyzickou kondici. Teď už bych měl začít trénovat naplno s týmem, moc se na to těším,“ hlásí osmadvacetiletý stoper.

Ten do utkání naskočil naposledy v říjnu 2019 – při premiéře kouče Machálka proti Varnsdorfu (4:1). V dalším duelu na Žižkově už usedl na tribunu. „Šel jsem na operaci s meniskem, ale bohužel léčbu prodloužil zánět. I ten měl vliv na to, že to po uzdravení v plném tréninku nebylo ideální a nakonec byla nutná ještě jedna operace. Pauza je bohužel hodně dlouhá, bylo to dost psychicky náročné, ale teď už jsem na hřišti s klukama a doufám, že to bude jenom lepší.“

Kdy přesně Kryštůfek znovu navlékne zápasový dres? „To si v tuhle chvíli netroufám odhadovat, beru ty kroky postupně. Začnu naplno trénovat s týmem a budu dělat vše pro to, aby to bylo co nejdříve. Zápasy mi už hodně chybí. Prožívat je na tribuně je náročné, jako každý fotbalista jsem raději na hřišti, než v hledišti.“

Od zmíněného posledního utkání se samozřejmě kádr Zbrojovky obměnil. „Ale nebylo to tak razantní, že bych kluky v kabině nepoznával,“ usmívá se Kryštůfek. „Zůstali tu kluci, se kterými se znám delší dobu, a s těmi novými jsem se poznal rychle, žádný problém. Situace je náročná, to všichni vnímáme, zároveň to ale není nic, co by nešlo zvládnout. Věřím, že jsme schopni se ze sestupových pozic dostat a ligu v Brně udržet,“ je přesvědčený stoper, který do Brna přišel v zimě 2018.

další články

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!
A-tým
17.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Čtvrtým domácím soupeřem je Žižkov!

B r n o - V neděli 19. září je na programu utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Fotbalisté...
Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní
B-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

Béčko zvítězilo ve Velké Bíteši a zůstává stoprocentní

V e l k á B í t e š - Šestý zápas, šestá výhra! Brněnská rezerva zvládla dohrávku na hřišti Velké...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
15.09.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Během uplynulého víkendu zasáhli do zápasů svých týmů opět i naši hráči na hostování....