neděle 7.4.2019

0 Zbrojovka Brno
0 Ústí n. L.
21.kolo

neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4., 17:00

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Lukáš Magera ozdobil návrat gólem. Kluci hráli parádně, chválí

Lukáš Magera ozdobil návrat gólem. Kluci hráli parádně, chválí

B r n o - V Hradci Králové se kouč Šustr musel poprvé obejít bez služeb nejlepšího střelce týmu, Lukáše Magery. Pauza naštěstí nebyla dlouhá, proti Vítkovicím se Lukáš na hřiště v průběhu hry vrátil a v samém závěru gólem podtrhl výhru Zbrojovky 4:1.

06.11.2018 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

 

Jednalo se o devátý Lukášův letošní gól, kterým vytáhlý kanonýr uťal čtyřzápasový střelecký půst.

Jsi rád, že se ti povedlo návrat na hřiště nakonec oslavit gólem?
Gól potěší vždycky, navíc už se začalo říkat, že jsem x zápasů gól nedal. Ze začátku mi to tam padalo a možná si už lidi začali myslet, že budu dávat gól opravdu každý zápas (smích). Pro útočníka je každopádně vždycky lepší, když góly dává nebo chystá, takže jsem rád.

Byla to těžká situace, nebo naopak rutinní? Bartův centr vypadal při pohledu z tribuny milimetrový.
Upřímně, ani přesně nevím (úsměv). Musím se na ten gól ještě podívat, jak vlastně celá situace vypadala. V zápase jsem se párkrát do nějaké možnosti dostal a je fajn, že se nám nakonec povedlo v závěru ještě jeden gól přidat.

Počítal jsi s tím, že do zápasu naskočíš jako náhradník?
Od začátku mi trenér říkal, že počítá s tím, že půjdu na hřiště v průběhu zápasu. Všechno samozřejmě záleželo na vývoji utkání. Byl jsem s tím smířený a musím říct, že kluci hráli parádně, byl to možná nejlepší první poločas za dobu, co jsem tady. Hráli skvěle kombinačně a mělo to parametry toho, co chceme hrát.

Oddechl sis, že nucená pauza byla nakonec tak krátká?
Musím se přiznat, že jsem měl trochu obavy, že to bude na delší dobu. Něco podobného se mi totiž stalo v Mladé Boleslavi, kde se to táhlo cirka šest týdnů. Naštěstí se to teď neopakovalo, za což jsem rád. Dalo se to rychle do kupy, všichni mi vyšli maximálně vstříc - maséři, fyzioterapeuti, doktoři, všem patří velký dík.

Teď před závěrem podzimu už se cítíš zase naprosto fit?
Musím to zaklepat, ale ano. Dal jsem se dohromady rychle a nijak mě to nelimituje. Navíc mě trápila rýma, cítil jsem se hodně unavený, v tom mi zase pomohla manželka. Měla se mnou trpělivost a nechala mě vyležet, starala se sama o děti a musím jí za to poděkovat (úsměv).

Předcházející zápas v Hradci jsi sledoval u televize?
Ano, a jako obvykle jsem byl výrazně nervóznější, než na hřišti. Pro zraněné to je vždycky mnohem horší, než být přímo v dění. Klukům jsem fandil a věřil, že tam můžeme udělat dobrý výsledek a získat všechny body. Kluci to nakonec potvrdili, což bylo skvělé.

Bylo příjemné vyběhnout v listopadu k zápasu v takovém nezvyklém počasí?
Pro fotbal je to úžasné. Přes den bylo nádherně, sluníčko, ještě večer v době zápasu bylo celkem teplo. Myslím, že i pro lidi je to lepší. Byla dobrá atmosféra a snad jsme fanouškům, kteří nás přišli povzbudit, poděkovali dobrým výsledkem i výkonem. Doufám, že se nám to povede i příště.

V průběhu hry se na hřiště podíval i Michal Škoda, jak se ti s dalším zkušeným hráčem spolupracovalo?
Je to další vysoký hráč, kvalitní a zkušený, má něco odehráno a umí se prosadit. Může pomoci mužstvu, což ukázal už teď za těch deset minut, co hrál. Měl dvě šance, jednu připravil. Bylo by pro něj super, kdyby dal gól, ale on je naštěstí typ hráče, kterého to dolů nesrazí. V dalším utkání už klidně branku může dát a rozhodnout tím zápas.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz