středa 22.1.2020

3 Zbrojovka Brno
1 MFK Skalica
TL

sobota 25.1.2020

3 Zbrojovka Brno
2 Baník Ostrava
TL

pondělí 27.1.2020

1 Mladá Boleslav
1 Zbrojovka Brno
TL

čtvrtek 30.1., 18:00

Balzan FC
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 10:30

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Machálek po podzimu: Z výhry v Pardubicích plyne pro jaro mírný optimismus

Machálek po podzimu: Z výhry v Pardubicích plyne pro jaro mírný optimismus

B r n o - Pět zápasů, čtyři výhry a posun na třetí pozici. Taková je bilance Zbrojovky pod novým trenérem Miloslavem Machálkem. Jak trenér zhodnotil závěr podzimní části a co očekává od zimní přestávky a přípravy na jarní půlsezónu, to už vám prozradí následující rozhovor!

02.12.2019 | Martin Lísal

 

Trenére, jaký byl z vašeho pohledu závěr podzimu?
Všichni víme, jaké jsou cíle Zbrojovky. Šli jsme do toho postupně a přiznám se, že to období bylo spíše seznamovací. Nemohli jsme očekávat, že se hned všechno změní. Spokojený mohu být s tím, že jsme hned začali praktikovat přímočařejší způsob hry, což se ukázalo v počtu nastřílených gólů. Na druhou stranu můj cíl byl vyšší a před posledními čtyřmi zápasy jsem hráče motivoval tak, aby udělali minimálně deset bodů, což jsme nezvládli. Nicméně jsme pak dokázali zvítězit v posledním, nesmírně důležitém utkání, z čehož pro jaro plyne mírný optimismus. Velkou radost mám z oživení Kuby Přichystala, který byl pro nás v posledních zápasech důležitým hráčem. Nedá se ale říci, že by cokoliv z toho byla jen moje práce, s týmem výborně pracují další kluci z realizačního týmu – Ríša Dostálek, Kalda (Petr Maléř), Martin Doležal. Za to jim patří dík.

Zmíněná výhra znamená zlepšenou pozici do jarních odvet. Co očekáváte od jara a které týmy budou největšími soupeři Zbrojovky?
Víme, jaké byly výsledky, nechceme se spoléhat na jiné týmy, ale na svou hru. Z toho pohledu je ta výhra velice důležitá. Co se týče soupeřů, to je zjevné z pohledu na tabulku. Právě Pardubice jsou mi sympatické, to přiznávám, dále je to klasika – Jihlava, Dukla, Hradec Králové. Další číhají vzadu.

Pociťujete na sobě větší tlak po příchodu z Líšně? Případně vnímáte i jiné rozdíly?
Tlak a stres si nepřipouštím, jdu do toho s optimismem a doufám, že cesta je správná. Líšeň je samozřejmě rodinný klub, Zbrojovka je velkoklub, což tu poznáte na každém kroku a ten rozdíl je značný.

Rýsuje se už složení kádru pro jarní půlsezónu?
Trochu nám to komplikují zranění. To začalo už na Žižkově, kde nám chyběl Šmíd s Kryštůfkem a Ondra Vaněk nebyl zcela zdráv, což náš výkon negativně ovlivnilo. Teď máme dva hráče po operaci kolenního kloubu – Kubu Černína a Lukáše Kryštůfka, což nám komplikuje přípravu kádru. Uvidíme, jak jejich léčba bude pokračovat.

Hodláte tedy řešit i pozici stopera? Jaká je aktuálně situace u Michala Šmída, který je v Brně na hostování?
Jednáme, hledáme. U Michala Šmída je to otázka, na kterou neznáme odpověď. Z naší strany zájem je, ale rozhodovat bude stanovisko jeho mateřského klubu.

Budete při posilování lovit i v dobře známých líšeňských vodách?
Na to je dvojí pohled. Já jsem prožil v Líšni hezkou kariéru a nechtěl bych jim tým rozbít, mají v kabině výbornou atmosféru. Na druhou stranu o ty hráče zájem je a bylo by nešťastné, kdyby opouštěli náš region. Nebudu zastírat, že jednáme, konkrétní jména vám ale zatím neřeknu. Jsou to dva až tři hráči a celkově máme představu o posílení čtyřmi až pěti hráči. S tím, že hledáme charakterově odolné a silné hráče do každé linie kromě pozice gólmana, kde je aktuální dvojice velice slušná.

Co se týče kvantity, jaké představy ohledně kádru máte?
Záměrem je začít přípravu s vyšším počtem hráčů, koncem ledna v období herního soustředění by pak mohlo dojít k zúžení kádru a představa je taková, že do sezóny bychom měli jít v počtu 18 plus 2. Do přípravy se s námi zapojí mladí hráči Jurásek, Pachlopník a Martin Sedlák. Na jak dlouho, to je otázka, která záleží na nich, jak vždycky říkám. Očekávám od nich živelnost, okysličení. I z toho důvodu se na přípravu těším.

Jak to vypadá s budoucností hráčů, kteří byli v průběhu sezóny přeřazeni do béčka?
Ondra Vintr je v Líšni, kde má hostování do léta. Co se týče Bartolomea a Sukupa, sportovní manažer jedná o jejich dalším uplatnění nebo ukončení smlouvy.

Pokud plánované posílení vyjde, čekají kádr i odchody?
Samozřejmě pokud přivedeme nové hráče, dostanou někteří jiní možnost v případě nabídky odejít. Nechci zatím být konkrétní, ti hráči to ale vědí. Také přemýšlíme nad tím, že někteří hráči by se mohli jít rozehrát a zlepšovat na hostování.

Jaká je situace u Ondry Vaňka?
Ondra je nadstandardní hráč, svými fotbalovými schopnostmi nám velice pomohl a zejména doma s Prostějovem se prezentoval opravdu nadstandardním výkonem. Na druhou stranu musím dodat, že mám představu o ještě trochu vyšší pracovitosti, v tomto směru by Ondra musel přidat. Dohoda je taková, že v zimě může odejít, bude se jednat.

Bude v případě hostování hrát prim nedaleká Líšeň, kterou dobře znáte? Současně tam působí tři hráči. O Ondrovi Vintrovi už byla řeč, co Marek Vintr a Martin Zikl?
To se úzce dotýká jednání, která vedeme. Bude se to vyvíjet. Jisté už je, že se vrací Marek Vintr, u Martina Zikla je to otázka jednání. Hrál za nás i za Líšeň, hovořili jsme s ním. Naše představa je taková, že bychom byli rádi, aby pokračoval v Líšni. Tam by měl větší možnost herního uplatnění.

Je vaším cílem mít skladbu kádru hotovou do startu přípravy?
Cíle jsou jedna věc, realita druhá. Každý trenér vám řekne, že chce hráče co nejdřív, a na tom samozřejmě pracujeme i my.

Co je podle vás aktuálně nejpalčivějším místem v sestavě?
Nejvíce nás trápí kvalita výkonu na stranách hřiště. Tam to ale není otázka toho, že nutně musíme někoho přivést, spíše toho, aby hráči podávali kvalitní výkony, kterých jsou schopni a na které mají předpoklady. Přístup je v pořádku, spíše po nich chceme daleko větší sebevědomí, s tím pak souvisí kvalita ve finální a předfinální fázi.

Změnil se vám nějak život po příchodu do Zbrojovky a s koncem civilního zaměstnání?
Fotbalem jsem žil od rána do večera vždycky, zaměstnání jsem ale samozřejmě také něco obětoval. Teď mám paradoxně více volného času.

Máte na vánoční období v plánu nějakou odpočinkovou dovolenou, nebo pro to není prostor?
Odpočívat nebudu, u téhle práce to nejde. Dovolenou neplánuju, těším se na vánoce na chalupě, užiju si vnoučky. V nejbližších dnech budu tři dny na doškolování trenérů.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz