Magnet jara je tu - do Brna míří ostravský Baník

Magnet jara je tu - do Brna míří ostravský Baník

B r n o - Po výhře v Českých Budějovicích čeká Zbrojovku pořádná výzva. Přivítá totiž tým, který - stejně jako Zbrojovka - nese označení fotbalová bašta. Do Brna přijede ostravský Baník!

Brno zabralo, po nepodařeném zápase s Duklou přišly změny. Trenér Kotal poslal do hry několik nových tváří, v čele s uzdraveným Zavadilem. Změna prospěla, brněnský tým předvedl výborný výkon a po zásluze přivezl domů tři body. Teď však na Zbrojovku čeká jiný kalibr - Baník Ostrava.

Čtyřnásobný mistr

FC Baník Ostrava je klub s dlouhou tradicí, který podrobněji představovat nebude třeba. Celek ze slezské části Ostravy vybojoval celkem pět prvenství v Českém poháru, čtyřikrát také vybojoval domácí titul - naposledy v roce 2004. Mezi nejslavnější hráče v dějinách klubu patří například Marek Jankulovski, Tomáš Galásek, Marek Heinz, Verner Lička, Luděk Mikloško nebo Pavel Srníček.

Derby s devátým

Zbrojovku v pátek skutečně nečeká nic jednoduchého, aktuálně devátá Ostrava by ráda mířila výš - vždyť po podzimu byla dokonce pátá. Na kontě má celkem dvacet tři bodů (o čtyři více než Zbrojovka), což je poměrně slušný počin. Na jaře zatím získala jeden bodík - v atraktivním utkání remizovala se Spartou, předtím prohráli Baníkovci na hřišti Teplic.

Druhý nejlepší střelec v historii reprezentace

Baník v jarní části sezóny ukazuje, že odchod Greguše, Baránka či trenéra Svědíka s klubem neotřásl tak, jak se původně čekalo. Klíčové hráče nahrazuje bojovnost ostatních, ale také přítomnost jednoho z nejlepších útočníků tuzemské kopané - Milana Baroše. Ostravská legenda zatím táhne nejen klub na hřišti, ale také diváky do hlediště. Populární hráč v zápase se Spartou hýřil aktivitou, jeden gól sám vstřelil, a k přidání dalších branek byl skutečně blizoučko. Dokáže jej brněnská obrana zastavit?

Vítězná sestava se nemění

Jak již bylo zmíněno, trenérovi Kotalovi změny v sestavě nesly ovoce. Na skvělý výkon v Budějovicích se tedy pokusí navázat stejná jedenáctka, která na jihu Čech zvítězila 1:3. Bojovným výkonem ve středu zálohy zaujal Radek Buchta, pod hrotem zase Lukáš Zoubele. Útok fantasticky podporoval také Jakub Jugas s Miroslavem Kerestešem. Vše skvěle řídil uzdravený kapitán Pavel Zavadil. Další domácí ztrátu si už Brno podle kouče nemůže dovolit, dokáže náš tým uspět proti houževnatému Baníku?

Městský stadion v Králově Poli zažije velký souboj také mezi fanoušky. Podle dostupných informací do Brna dorazí stovky příznivců z Ostravy, na duel se také "chystá" brněnský kotel. Zápas jara tak slibuje velmi zajímavou podívanou, podpořenou fantastickou atmosférou. Přijďte podpořit Zbrojovku svojí přítomností i hlasivkami, kterých bude v tomto duelu víc než potřeba! Výkop je naplánován na 18:00.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...