Měl jsem raději zůstat na hřišti, vzpomíná Malík na pomalu se vlekoucí závěr utkání s Plzní

Měl jsem raději zůstat na hřišti, vzpomíná Malík na pomalu se vlekoucí závěr utkání s Plzní

B r n o - Jana Malíka jen tak něco nerozhází. Ligový debut si odbyl na jaře 2013 proti Spartě (3:2), třeskutější premiéru si těžko mohl vybrat. V neděli proti Plzni jej čekal další náročný test, a opět úspěšný. Defenzivní univerzál přispěl k výhře 1:0.

Jan Malík letos zatím naskočil do všech utkání, což se kromě něj povedlo už jen trojici Košťál, Petr Buchta a Jakub Řezníček. Ligou proplouvá tak trochu v sériích - nejprve hrál pětkrát od začátku, poté pětkrát střídal. A v 11. kole zase od začátku. "Věděl jsem to dopředu, z tréninku se to dalo vypozorovat, i když jsem původně měl nastoupit na jiné pozici. Nakonec z toho byl pravý bek," naznačil Malík, že jej start až tak nepřekvapil.

Návrat do základní sestavy nemohl být těžší, přece jen - Plzeň je Plzeň. "Co si budeme vykládat, bylo to náročné. Ale popasovali jsme se s tím jako tým dobře. Snad až na ten závěr, kdy jsme byli pod tlakem, to tam mohlo něco spadnout. Ale měli jsme konečně i trochu štěstí a ukopali jsme to," vzpomínal na hektické minuty, které po vystřídání strávil na lavičce. "Asi jsem měl zůstat na hřišti, na lávce je to mnohem horší. Minuty ani nesledujete, koukáte jen na hřiště. Plzeň kopala standardku za standardkou, pískalo se všechno, takže jsem byl trochu nervózní. Ale kluci to zvládli a máme tři body," mohl si oddychnout.

Asi jsme šli za vítězstvím víc

Celkově předvedla Zbrojovky vynikající výkon, Malík byl tedy tázán také na to, čím domácí soupeře překvapili. "Asi jsme šli za vítězstvím víc. Každopádně jsme předvedli výrazně lepší výkon, než s Teplicemi nebo Jabloncem. Nevím, jestli se projevilo to, že hrála Plzeň předtím pohár a kádr moc neobměnili. Takový ale fotbal je, pokud chcete poháry hrát, musí se s tím počítat," dumal.

Malík fanoušky v utkání zaujal několika odvážnými průniky i technickými kousky. V první půli byl hodně blízko úvodní brance utkání. "Chyběla kvalita," smál se v reakci na dotaz, co scházelo ke gólu. "Byl jsem rozběhnutý, nějak jsme si míč s Řezňou narazili, snad dvakrát mi to soupeř zblokoval a nakonec střela skončila o kousek vedle," upřesnil vzápětí.

Tolik diváků? Naposledy snad při debutu

Gól z toho tedy nebyl, ale na výhře Brna to nezměnilo nic. Zbrojovka obrala o body mistra, byť těsně před utkáním vypadl ze sestavy nemocný kapitán Zavadil. "Budeme si do něj muset rýpnout, že nám to nekazil," smál se dobře naladěný brněnský rodák. "Nastoupili místo něj defenzivnější hráči, což byla možná alfa a omega celého utkání. Plzeň má obrovskou kvalitu dopředu, ve středu hřiště jsme nepropadali, což bylo důležité," dodal ve vážnějším duchu.

Družina bojovníků v červeném pochopitelně velice potěšila našlapané ochozy Srbské. A naopak - diváci zase udělali radost hráčům. "Byli famózní. Tolik jsem jich zažil naposledy snad při debutu proti Spartě. Teď už jsem měl trochu jinou pozici. Užil jsem si to, byli skvělí a patří jim velký dík," uzavřel Malík.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...