"Měli jsme na body," litoval po zápase Čuhel především zahozených šancí

Další kvalitní, bojovný výkon, který však nepřinesl body. Podobně jako po utkání se Spartou litoval Petr Čuhel chyb v obraně, tentokrát však Zbrojovku může mrzet i velký počet neproměněných šancí. Příčinu neúspěchu hledal Petr Čuhel na tiskové konferenci po zápase.

Malé déjà vu možná zažili fanoušci Zbrojovky při utkání v Teplicích. Stejně jako proti Spartě se podařilo Zbrojovce odehrát první poločas bez chyby, ve druhém však přišly dva výpadky koncentrace a Teplice nemilosrdně trestaly. "Po slušné první půli jsme jako ve většině venkovních zápasů špatně řešili situace v ofenzívě," posteskl si po zápase hostující trenér Petr Čuhel. "Chybí nám v těchto situacích klid, hodně hráčů je mladých, a tak věřím, že se v tomhle ohledu budeme zlepšovat," přeje si Čuhel do budoucna.

Na nízký věk kádru upozornil Čuhel i v souvislosti s absencí přidané hodnoty jednotlivých hráčů v průběhu zápasu: "Kromě toho, že si hráči odvedou svůj standard, bych si přál vidět i více odvahy. Nebát se jít jeden na jednoho, jít důrazněji za zakončením. Takové aspekty naší hře chybí," vidí prostor pro zlepšení brněnský trenér.

Gólové situace viděl z lavičky následovně: "Prvnímu gólu předcházela žlutá karta, hráči ještě nebyli úplně koncentrovaní. Brejk Teplic jsme měli za téhle situace přerušit i za cenu faulu. Druhý gól byl otázkou špatné komunikace obrany s Martinem Doležalem, budeme muset chyby ještě vyhodnotit. Mrzí mě to, protože jsme na body v tomto utkání měli," litoval Čuhel, kterého mrzel také fakt, že hned trojice hráčů, nad kterými visel karetní trest, dnes obdržela čtvrtou žlutou kartu a nebudou se tak moci zapojit do prvního jarního utkání proti Plzni. Jmenovitě se jedná o Paška, Pernicu a Falla.

Právě nasazení Falla do základní sestavy mohlo být pro mnohé překvapením: "Lamine nastoupil především proto, že jsme chtěli hrát aktivně. V tomhle ohledu považuji jeho nasazení za povedené, protože se dostal do velké šance a mít trochu víc štěstí, mohl nás v první půli poslat do vedení," uzavřel hodnocením počínání senegalského záložníka Čuhel.

Petr Čuhel po utkání v Teplicích.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...