Musíme hrát zase poctivý fotbal, uvědomuje si trenér Čuhel

Musíme hrát zase poctivý fotbal, uvědomuje si trenér Čuhel

Brněnská Zbrojovka v posledních utkáních dvakrát prohrála, inkasovala devět branek a vstřelila jedinou. Trenér Petr Čuhel si moc dobře uvědomuje, že jej čeká pořádná porce práce, stejně jako hráče, aby se mužstvo vrátilo zpět do herní i výsledkové pohody.

"Když to vezmu zpětně, tak defenzivní činnost celého týmu v Plzni byla prvním varováním, ale tam jsme ještě dokázali vyhrát. Pak s Jabloncem přišla facka a teď jsme dostali direkt, pokud bych měl pokračovat v této terminologii," hodnotí stručně a jasně současný stav brněnského týmu.

Brno inkasovalo v posledních dvou zápasech devět branek, některé si byly podobné jako vejce vejci. "Bylo to pokaždé stejné - prohrávali jsme 0:2, dokázali se zvednout, ale pak nás srazil zbytečný třetí gól. V době, kdy jsme nebyli pod tlakem a v ohrožení," mrzí kouče. "Chybí mi tam týmový duch, když předtím někdo udělal chybu, jiný se za něj postavil, to se vytratilo," pokračuje Čuhel.

Dnes proběhlo krátké zhodnocení zápasu s hráči. "Oni si uvědomují, co je špatně, kde děláme chyby. Chtějí pracovat a chtějí se zase zlepšit," vidí v přístupu hráčů naději lodivod mužstva.

Z hlediska pohody týmu i situace v tabulce se jako mimořádně klíčový jeví zápas s Českými Budějovicemi, po kterém se liga na týden odmlčí. "Musíme se dát do pořádku a hrát tak, jako na začátku sezony. Jako tým, postavit se za sebe. Už před prvním zápasem jsem říkal, že musíme hrát na 120 procent, soupeře udolat bojovností. Na tom se nic nemění a my se k tomu musíme vrátit. Dostali jsme se dolů, teď se musíme stejně tak vrátit zase nahoru, hrát naplno a zůstat pokorní," burcuje Čuhel.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...