Nemířil jsem, popisuje s úsměvem svou první ligovou branku Daniel Přerovský

Nemířil jsem, popisuje s úsměvem svou první ligovou branku Daniel Přerovský

Když vybíhal na trávník, scházelo do konce utkání něco málo přes deset minut. V druhé minutě nastaveného času si našel odražený míč a pohotovou ranou jej poslal do sítě – Daniel Přerovský zaznamenal svůj první ligový gól v kariéře a stal se hrdinou nedělního zápasu se Slovanem Liberec.

Když se trenér Čuhel v závěru vyrovnaného klání snažil oživit útočnou hru svého mužstva, ukázal na dvacetiletého záložníka, který se však tentokrát postavil na hrot, kde nahradil Milana Halašku. Tento tah se ve výsledku ukázal jako klíčový. "Útočník nejsem, spíš záložník, ale v přípravách už jsem nastupoval i v útoku a trenér mě tam dneska dal s tím, abych to tam rozjezdil, nezastavil se a makal a odměnou potom byl ten gól," konstatoval Přerovský po vítězném podvečerním duelu. Ke svému dosud nejkrásnějšímu okamžiku kariéry vzápětí dodává: "Nemířil jsem, věděl jsem akorát, že mám bránu po pravé ruce."

Rodák z Vyškova byl dobře naladěn, není divu, vždyť svému týmu zajistil dva body navíc, které se mohou v konečném zúčtování hodit. Samotný hráč však bude "zkasírován" mnohem dříve. "Byl to můj první gól, bude to drahý. Už mi to říkal Švanci, hned jak došel, tak že zase přibudou peníze do kasy," smál se od ucha k uchu oslavovaný střelec.

Hráči z širšího kádru pochopitelně vycítili při zranění svého kapitána Švancary šanci a je jen na nich, jestli ji chytí za pačesy. Jistý návod jim ukázal v předchozím domácím duelu Michal Škoda. "Švanci je mimo, to nás mrzí všechny, ale jak říkal trenér, jsou tady od toho teď jiní hráči, kteří musí makat a snažit se. A když se chytnou třeba tak jako Škoďák - první zápas dva góly a už jede…"

Přerovský nás také nechal s trochou nadsázky nahlédnout do dění uvnitř kabiny. "Mám teď strach z trenéra, že dojde a vynadám nám, že už slavíme. Bojím se, že hned dostanu latu," říká rozesmátý brněnský talent, který slavit ani jinak křepčit určitě nebude, jelikož má nabitý program. "Žádné oslavy nebudou, zítra jedu hrát s juniorkou do Liberce." Tak držme palce, ať se Danielovi daří, má nač navázat.

AUDIO: Daniel Přerovský po utkání s Libercem

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...