Neproměnili jsme šancí na dva zápasy, mrzí kouče Grmelu

Neproměnili jsme šancí na dva zápasy, mrzí kouče Grmelu

B R N O - Poslední, 30. kolo Gambrinus ligy a s ním i celý letošní ročník je za námi. Již zachráněná Zbrojovka nastupovala do sobotního klání proti Slovácku s klidem, prohru však před svými diváky rozhodně neplánovala. Jak poslední zápas sezóny hodnotili kouči obou soupeřů, se dozvíte v tomto článku.

Z domácí strany se slova ujal hlavní kouč Ludevít Grmela: „Na minulé tiskovce jsme říkali, že bychom chtěli, aby bylo tohle utkání zajímavé pro diváky a výsledkově zajímavé pro nás. V prvním poločase jsme podle mě odvedli slušný, dobrý výkon. Pokud bychom v té třicáté minutě, kdy jsme tam ostřelovali břevno, dali gól, měl by zápas úplně jiný vývoj. Každopádně první poločas jsme byli aktivnější, nejen opticky lepší a hernější.“

Druhý poločas už tak výborný ale nebyl. „Ve druhé půli jsme dostali laciné a zbytečné góly, ale i přesto jsme měli šance, které bychom měli proměňovat. Šancí, které jsme neproměnili, bylo tak na dva zápasy. I tak si myslím, že byl druhý poločas zajímavý pro diváky, pro nás byl náročnější na nervy. Škoda toho prvního obdrženého gólu, který soupeři pomohl. Do té doby si určitě i hráči Slovácka byli vědomi naší převahy. Branka je vrátila do hry, hodně je zvedla, začali si víc věřit a potom už hráli úplně jiný fotbal,“ popsal brněnský trenér zlomový bod celého klání.

Hostující kouč Svatopluk Habanec uznal, že jeho tým první poločas nesehrál dobře: „První půlka z naší strany patřila mezi tři nejhorší výkony, které jsem od svého týmu viděl. A to i přesto, že jsme se na zápas těšili a chtěli jsme si ho užít. O přestávce jsem musel zvednout hlas. Ne že by se v druhé půli zlepšil celkový pohyb našeho týmu, ale prakticky jsme soupeře deset minut k ničemu nepustili a začali jsme konečně kombinovat. Šťastná první branka zápas docela ovlivnila. Další gól už byla cílená akce, kdy jsme dohráli situaci Mariánem Kováře, který přišel do hry a doufám, že si to užil, půl sezóny totiž nebyl v ideální formě. A třetí branka? Doškovi, který posledních dobou bojuje s nachlazením, vždycky pohrozím, že ho vystřídám, a on dá gól,“ usmíval se kouč Slovácka.

„Nakonec jsme si ten zápas užili, po jedenácti letech jsme porazili Brno a já jsem rád, že jsem mohl být u toho. Moje děti, vlastní i ty fotbalové, si daly k dnešnímu svátku dárek v podobě tří bodů,“ zmínil Svatopluk Habanec sobotní Den dětí.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...