Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek

Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek

B r n o – Fotbalisty Zbrojovky povede od nové sezóny Jaroslav Hynek. Osmačtyřicetiletý kouč naposledy vedl slovenskou Žilinu, v Brně podepsal smlouvu na dva roky.

„Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mne tradiční, kvalitní a velký klub z druhého největšího města ČR. Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ řekl Hynek na úvod svého angažmá.

V kabině se nový kouč poprvé objeví v pondělí na startu přípravy. „Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám. Základem teď bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby byl progres co nejkvalitnější, protože příprava je poměrně krátká,“ doplnil.

Více zazní v rozhovoru, který se ve zbytku dne objeví na Zbrojovka TV. Finální podobu realizačního týmu a informace k hráčskému kádru zveřejníme v dalších dnech před zahájením přípravy.

Profil Jaroslava Hynka

Šternberský rodák působil jako aktivní hráč v Uničově či v Přerově, hráčskou kariéru ale ukončil ve 24 letech a dal se na trenérskou dráhu. Nejprve působil v mládeži Olomouce a Baníku Ostrava, poté v pražské Dukle. Zde se stal v roce 2019 hlavním trenérem a v této roli strávil na Julisce dvě sezóny. Následně vedl mládežnické reprezentantky ČR a od roku 2022 do letošního dubna trénoval v Žilině, kterou dovedl do Konferenční ligy.

Tak hodně štěstí v novém klubu!

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...