O pohár primátorky - první dějství ovládli Zbrojováci!

O pohár primátorky - první dějství ovládli Zbrojováci!

B r n o - V neděli proběhlo na Srbské první dějství 16. ročníku turnaje O pohár primátorky statutárního města Brna. V kategoriích U12 a U13 se nakonec po tuhém boji radovali Zbrojováci!

V obou kategoriích se o trofej utkali čtyři soupeři. Dopoledne se výběry U13 představily na stadionu, zatímco "dvanáctky" hrály na tréninkovém hřišti. Po obědové pauze si obě kategorie hřiště prohodily.

Tým U13 zahájil turnaj proti Líšni. Rychle vedl o dvě branky, soupeř nicméně skóre otočil. Zbrojováci pak ovšem přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a nakonec zvítězili 6:3. Když ve druhém utkání porazili maďarský Honvéd Budapešť 3:1, měli už pohár blízko. Vše pak potvrdili vítězstvím v posledním utkání proti Českým Budějovicím (6:1). Na druhé příčce skončil Honvéd Budapešť, třetí byla Líšeň a čtvrté České Budějovice.

V kategorii U12 byl průběh výrazně dramatičtější. Zbrojovka na úvod porazila Líšeň 5:0, následně České Budějovice zdolaly Kroměříž 1:0. Pak ale Hanácká Slavia zaskočila domácí Zbrojovku a vyhrála 2:0. Líšeňští následně podlehli Dynamu 1:6. V duelu s Českými Budějovicemi potřebovala Zbrojovka vyhrát, což se podařilo. Výsledek 4:1 navíc znamenal, že v minitabulce týmů se šesti body byli Brňané nejlepší a také oni tak získali trofej. Druhá skončila Kroměříž, třetí České Budějovice a čtvrtá Líšeň.

Nejlepším střelcem kategorie U13 byl brněnský Adrian Raab se čtyřmi góly, nejlepším hráčem se stal Dávid Schoduke z Honvédu Budapešť a mezi gólmany kraloval další Zbrojovák Tomáš Abrahám.

V kategorii U12 vládl střelcům českobudějovický Jan Bindr se čtyřmi zásahy, nejlepším hráčem byl zvolen brněnský David Střelec a nejlepším gólmanem Matouš Petlach z Kroměříže.

Reprezentovali Zbrojovku

Tým U13: Abrahám, Špaček, Kotek, Lužný, Němec, Pernica, Zdráhal, F. Hajský, David, Pochop, J. Hajský, Novák, Dočekal, Raab, Dvořák, Fučík, Cenek, Soused, Navrátil, Vyroubal, Urbanec. Trenéři Siegl a Pluháček.

Tým U12: Křižovič, Macek, Čápek, Pokorný, Kafrda, Jelínek, Klaška, Ledvina, Burian, Polák, Střelec, Procházka, Vítek, Doležal, Šmíd, Řihák. Trenéři Křelina a Baran.

Turnaj se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Jeho druhé dějství je na programu v pátek 3. června, kdy se utkají týmy ze čtyř zemí v kategoriích U15 a U14.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...