O víkendu proběhne finále e:LIGY!

O víkendu proběhne finále e:LIGY!

B r n o - Během velikonočního víkendu vyvrcholí druhý ročník prestižního esportového turnaje - e:LIGA! Na naše reprezentanty čekají těžké bitvy ve skupině A.

Možnost hájit barvy Zbrojovky si v semifinálovém turnaji vydobyli gameři Koudy a Kavvwi. Jejich soupeři budou hráči Slavie, Mladé Boleslavi, Bohemians a Jablonce. Do čtvrtfinále postupují dva nejlepší celky z každé skupiny (dvě jsou pětičlenné a dvě čtyřčlenné).

V rámci každé skupiny se soupeři střetnou systémem každý s každým, případný rozhodující zápas pak při shodné bilanci sehrají jedničky obou týmů. Boje ve skupině proběhnou v sobotu, čtvrtfinále a semifinále o den později. V pondělí 5. dubna se pak před kamerami ČT Sport uskuteční velké finále celého turnaje. Sobotní a nedělní zápasy můžete sledovat na webu www.ctsport.cz, případně ve vysílání ČT přes červené tlačítko.

Zbrojováci zahájí své duely v 10 hodin proti Mladé Boleslavi, v poledne vyzvou Slavii, v 16:00 Jablonec a v 18:00 Bohemians.

Semifinálový turnaj ovládl s bilancí čtyř výher a dvou remíz Jakub Toms (czKoudy17). "Bylo to těžké, protože v prvních zápasech jsem pokaždé prohrával 0:2. Naštěstí se mi pokaždé povedlo otočit skóre, tím jsem se naladil na vítěznou vlnu a postoupil. Ve finále očekávám kvalitní souboje. Los k nám moc přátelský nebyl, máme těžkou skupinu, ale budeme se rvát. Většinu soupeřů znám, protože se pohybují na špičce naší scény. Jelikož je to největší turnaj u nás, mám v plánu se věnovat přípravě a snad se mi povede nachystat co nejlépe," uvedl před finále.

Druhé postupové místo vybojoval Kavvwi alias Petr Kavický. "Semifinále bylo náročné především po psychické stránce, teď máme před sebou finále a naším cílem je postup. Skupina je těžká, ale dáme do toho všechno a uvidíme, jak se to vyvine. Protihráče vesměs známe, s některými už jsem hrál. Před turnajem potrénuju a zaměřím se na taktiku a herní styl, se kterým do turnaje vstoupím," komentoval.

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...