OHLASY: Josef Mucha po utkání s Hodonínem

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Hodonínem

B r n o - Zbrojováci ve čtvrtém přípravném utkání porazili Hodonín 5:0, když všechny branky vstřelili až po první půli. Jak konfrontaci s třetiligovým soupeřem viděl Josef Mucha?

„Už v první půli jsme měli šance, které jsme měli proměnit, ale ty situace jsme nezvládli nebo nedohráli. Po změně stran jsme se postupně začali prosazovat, ale ve hře je samozřejmě i s ohledem na fázi přípravy ještě hodně chyb, nepřesností a rezerv,“ hodnotil zápas asistent kouče Polácha.

Čím si vysvětloval nulu na kontě vstřelených branek v první půli? „Na umělé trávě je potřeba být v kombinaci opravdu přesný, to se nám nedařilo, nedohráli jsme spoustu situací s přihrávkami za obranu. To nám vázlo.“

V akci se poprvé objevil stoper Pernica, který odehrál poločas. Zpátky už je i Šural, naopak předčasně musel střídat Řezníček a na konci zápasu měl zdravotní problémy Pachlopník. „Řezňa dostal koňara, proto jsme raději sáhli ke střídání. A Ondra špatně došlápl, věříme, že ani v tomto případě nepůjde o nic vážného,“ upřesnil Mucha.

Zbrojováci zápasem zakončili třetí týden přípravy. „Zatím to jde zhruba podle plánu. Dnes už jsme neprostřídali dvacet hráčů, někteří odehráli větší minutáž. V pátek nás čeká těžký zápas v Žilině, která by nás měla prověřit i v defenzivě. Přesuny, vykrývání prostorů, dostupování hráčů, čistě získat míč, z toho jsme ve Skalici dostali hodně gólů a potřebujeme na tom pracovat. V tom musíme být výrazně lepší. Postupně dostávají šanci mladí hráči, pro které je to škola, ale předpokladem je, že na soustředění by měl odjet už užší kádr hráčů. Uvidíme, záležet bude i na zdravotním stavu,“ doplnil Mucha.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...