OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek, všechny navíc vstřelili Zbrojováci. Utkání po jeho skončení hodnotil asistent Josef Mucha.

„Kluci si s chutí zahráli a zastříleli na dobře připravené umělce. Všichni to odmakali, postavili se k tomu dobře, takže v tomto ohledu zápas splnil, co měl. Viděli jsme hráče v akci, včetně těch mladších a na zkoušku. Povedlo se několik hezkých akcí, padly krásné góly, třeba Grany se trefil opravdu parádně. Ale samozřejmě vnímáme, že je to jen příprava,“ hovořil Mucha.

Oba soupeři nenasadili do utkání své nejsilnější sestavy, nedošlo tak například k souboji nejlepších střelců soutěže. Chrudimský Huf šel do hry jako náhradník, Řezníček nenastoupil vůbec. „Soupeř zkoušel nové hráče, neměl až tak dobrou organizaci hry, což taky mohlo mít vliv. Ani my jsme nebyli v nejsilnějším složení, ze zdravotních důvodů chyběli Řezňa, Fous a další kluci. Tím pádem si zahráli mladší hráči z dorostu či béčka, pro které je každý takový zápas důležitý.“

A rozhodně se neztratili – sedmnáctiletý Večeřa si kupříkladu připsal asistenci, nejlepší střelec „béčka“ Juritka pak dokonce skóroval. A celý zápas odehrál devatenáctiletý stoper na zkoušku Foster Gyamfi. „První půli hrál na stoperu, druhou na levém beku. Do obrany ho soupeř moc neprověřil, dopředu bylo vidět, že má opravdu dobrou levou nohu a solidní rozehrávku,“ řekl na jeho adresu Mucha.

Gólman Sváček, který je v Brně taktéž na zkoušku, kromě rozehrávky a několika pohlídaných standardek mnoho práce neměl. „Martin Berkovec a Kuba Šiman zůstali v Brně, trénovali s béčkem, abychom Dominika viděli v akci. To se bohužel moc nepovedlo,“ pousmál se kouč. „Závěr odchytal Michal Hložánek, který už jeden těžší zákrok měl.“

Příští týden se Brňané utkají s Opavou a trenéři věří, že do hry zasáhnou i někteří z marodů. „Minimálně někteří kluci by měli být zdraví, třeba Fous nebo Denis Alijagić. Ten je nachlazený, ještě včera zvažoval, jestli jet, ale nechtěli jsme riskovat,“ prozradil Mucha. S Opavou se hraje v pátek 8. prosince od 11.30 na lužánecké umělce, duel opět poběží na Zbrojovka TV.

další články

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě
A-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Začínáme v Jihlavě

B r n o - Nová sezóna startuje! Prmeiéra nás čeká na hřišti Jihlavy, zápas uzavírá program úvodního...
Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice
B-tým
20.07.2024 | Martin Lísal

Béčko nadále stoprocentní, porazilo Bohunice

B r n o - Brněnská rezerva zůstává v přípravě na novou sezónu i nadále stoprocentní. Ve třetím...
Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr
A-tým
19.07.2024 | Martin Lísal

Jsem rád, že taková nabídka přišla, hlásí Kubr

B r n o - Je mu sice teprve dvacet let, jehoživotopis je nicméně poměrně pestrý. Lucas Kubr se dnes...