Opěvovaný středopolař překonal zranění a znovu svým výkonem uchvátil tribuny

Opěvovaný středopolař překonal zranění a znovu svým výkonem uchvátil tribuny

Na adresu Pavla Zavadila se snáší jedna pochvala za druhou, ódy na něj pějí nejen spoluhráči a trenéři, ale také fanoušci. V dosavadním průběhu ligové soutěže sbíral zkušený záložník jednu asistenci za druhou. Gólovou radost mu však přinesl až nedělní duel s úřadujícím mistrem, v němž v 56. minutě otevřel skóre utkání.

Zbrojovka si před zápasem velmi dobře uvědomovala sílu soupeře, který se pyšní velkou ofenzivní silou, přesto dokázala navázat na poslední úspěchy z domácích zápasů a urvala důležité tři body. „Liberec má svoji kvalitu, hrál dobře. Má výborné hráče, ať už je to Štajner nebo Vácha, vepředu pak Šural a Rabušic, ale my jsme bojovali, a i když to nebylo takové jako v Olomouci nebo doma s Jihlavou, bylo to vybojované. Vyhráli jsme a je vidět, že jdeme zase nahoru. Vlastně jsme potvrdili ty minulé zápasy,“ glosovala právě skončené utkání letní brněnská posila.

Tým Petra Čuhela se musel poprvé obejít bez zraněného Petra Švancary, se kterým si bývalý hráč švédského Mjälby na hřišti výborně rozuměl a vytvořil s ním obávané duo. „Je to určitě jiné, Švanci nám určitě chyběl ze začátku. Hlavně v prvním poločasu, kdy jsme se někdy tak trošku hledali. Někdy jsme dopředu nemohli dát tu správnou přihrávku, ale já si myslím, že i ostatní kluci to odbojovali a odvedli svoje,“ ocenil srdnatý výkon spoluhráčů Pavel Zavadil.

Na svou první trefu v sezoně si hráč se sedmičkou na zádech počkal až do desátého kola, o to byla hezčí a sladší. Když se před ním otevřel prostor těsně za hranicí velkého vápna, neváhal a nechal vyniknout svou výtečnou kopací techniku. „Sedlo mi to ideálně, já jsem to plánoval už asi půl minuty dopředu, než jsem ten balón dostal, protože tam se mi to úplně otevřelo, tak jsem to zasekl a myslím, že jsem to trefil přesně. Levou bych to taky trefil, ale pravou mám jistější,“ vzpomíná na celý moment 34letý tvořivý záložník.

Jak po utkání prozradil v současnosti zřejmě nejcennější klenot Brňanů, tak ani jemu se nevyhnuly menší zdravotní problémy. Během předzápasového tréninku se začal ozývat stehenní sval. „Už včera na tréninku mě bolel sval a ke konci zápasu už mě to bolelo hodně, tak jsem šel radši dolů. Moc dobře mi nebylo, když jsem střídal. Bylo to krutých deset minut, ale musím kluky pochválit, když dali toho posledního góla.“ Zavadil si navíc v průběhu utkání lehce pochroumal ruku, proto jistě uvítá, že následuje reprezentační pauza, během které se mohou doléčit a zahojit drobné šrámy.

AUDIO: Pavel Zavadil po utkání s Libercem

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...