PREVIEW: Béčko před jarní premiérou

PREVIEW: Béčko před jarní premiérou

B r n o - Také brněnská rezerva už zahajuje jarní část. V neděli 10. března přivítají Brňané Břeclav, hraje se od 10.15 na umělce v Brněnských Ivanovicích.

Zbrojováci vstupují do jara s pětibodovým náskokem před druhým Lanžhotem. "Kluci přípravu odmakali a už jsou natěšení na soutěžní zápasy. Náš cíl zůstává stejný, soustředíme se na každý zápas a zůstáváme pokorní a nohama na zemi. Čeká nás ještě pořádná porce práce a nikdo nám nic nedá zadarmo," řekl před duelem trenér Lukáš Kříž.

Kádr týmu se před jarem mírně obměnil. Z dorostu přišli Prodělal, Kříž mladší, Kučera či Hajnovič, tým opustil Hlucháň a na hostování do třetiligového Startu Brno zamířil Strnad. "Samozřejmě počítáme s tím, že před každým zápasem budeme komunikovat s Tomášem Poláchem z áčka ohledně nasazení hráčů jejich širšího kádru," uvedl Kříž, který se nadále bude opírat i o služby zkušeného hrajícího asistenta Petera Štepanovského. Realizační tým pak doplnil někdejší útočník Zbrojovky Karel Kroupa.

Fakt, že první zápas jara sehrají Brňané na umělce, trenéra netrápí. "Absolvovali jsme na ní vlastně celou přípravu, od příštího týdne bychom se pak měli přesunout na trávu. Příprava byla hodně náročná, hráli jsme vesměs proti třetiligovým týmům a dokonce i proti Kroměříži z druhé ligy. Pro kluky to byl skvělý test a je pozitivní, že jsme ve všech zápasech dokázali držet krok," uzavřel Kříž.

Břeclav je po podzimu v tabulce jedenáctá. V prvním utkání zvítězili Brňané na hřišti soupeře 4:1.

další články

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Daniel Kinc

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny...