PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do Chrudimi!

PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do Chrudimi!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou poslední výjezd sezóny. Ve středu 11. května se představí v Chrudimi, hraje se od 17 hodin. Utkání bude možné sledovat na Fortuna TV.

Chrudim vstupovala do jarní části se čtyřbodovou ztrátou na nesestupové pozice, ovšem parádní jízdou si s předstihem zajistila záchranu. V posledních deseti zápasech neprohrála a inkasovala jediný gól! V tabulce se Východočeši prokousali až na dvanáctou příčku.

Velkou zásluhu na tom má brankář Jiří Floder, který je v Chrudimi na hostování z Brna. "Je to pro nás milé překvapení a jsme rádi, že to Jirka takovým způsobem vychytal. Středeční konfrontace pro nás bude nesmírně zajímavá, na zápas se těšíme. Naším cílem ale je dohrát sezónu co nejlépe a v obou zbylých zápasech uspět," řekl před cestou do Chrudimi trenér Dostálek.

Kromě Flodera má v kabině MFK zkušenosti z Brna také obránce Peter Drahoš a další zadák Pavel Sokol, oba působili ve zbrojovácké mládeži. Nejlepším střelcem týmu je se šesti brankami Filip Firbacher, v sestavě nescházejí také Vojtěch a Jan Řezníčkové. Na hřišti se tak v případě startu nejlepšího střelce soutěže mohou potkat tři hráči stejného příjmení.

V jakém složení odcestují do Chrudimi Zbrojováci? "V závěru soutěže se nadále potýkáme se zdravotními problémy u některých hráčů, po neděli nám ze sestavy navíc vypadl David Jambor, který obdržel čtvrtou žlutou kartu," doplnil Dostálek.

V podzimním vzájemném utkání zvítězila Zbrojovka 3:2, když výhru trefil v samém závěru při svém debutu Ota Kohoutek. Výhrou skončily i předcházející duely - a to navzdory tomu, že celkem tři z pěti těchto doposud odehraných zápasů dohrávala Zbrojovka v oslabení.

další články

PREVIEW: Opavský týden začínáme pohárovým duelem!
A-tým
26.09.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Opavský týden začínáme pohárovým duelem!

B r n o – Před fotbalisty Zbrojovky je anglický týden. Lépe řečeno opavský – v poháru i v lize se...
Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...