PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do Chrudimi!

PREVIEW: K poslednímu venkovnímu utkání míříme do Chrudimi!

B r n o - Zbrojováci mají před sebou poslední výjezd sezóny. Ve středu 11. května se představí v Chrudimi, hraje se od 17 hodin. Utkání bude možné sledovat na Fortuna TV.

Chrudim vstupovala do jarní části se čtyřbodovou ztrátou na nesestupové pozice, ovšem parádní jízdou si s předstihem zajistila záchranu. V posledních deseti zápasech neprohrála a inkasovala jediný gól! V tabulce se Východočeši prokousali až na dvanáctou příčku.

Velkou zásluhu na tom má brankář Jiří Floder, který je v Chrudimi na hostování z Brna. "Je to pro nás milé překvapení a jsme rádi, že to Jirka takovým způsobem vychytal. Středeční konfrontace pro nás bude nesmírně zajímavá, na zápas se těšíme. Naším cílem ale je dohrát sezónu co nejlépe a v obou zbylých zápasech uspět," řekl před cestou do Chrudimi trenér Dostálek.

Kromě Flodera má v kabině MFK zkušenosti z Brna také obránce Peter Drahoš a další zadák Pavel Sokol, oba působili ve zbrojovácké mládeži. Nejlepším střelcem týmu je se šesti brankami Filip Firbacher, v sestavě nescházejí také Vojtěch a Jan Řezníčkové. Na hřišti se tak v případě startu nejlepšího střelce soutěže mohou potkat tři hráči stejného příjmení.

V jakém složení odcestují do Chrudimi Zbrojováci? "V závěru soutěže se nadále potýkáme se zdravotními problémy u některých hráčů, po neděli nám ze sestavy navíc vypadl David Jambor, který obdržel čtvrtou žlutou kartu," doplnil Dostálek.

V podzimním vzájemném utkání zvítězila Zbrojovka 3:2, když výhru trefil v samém závěru při svém debutu Ota Kohoutek. Výhrou skončily i předcházející duely - a to navzdory tomu, že celkem tři z pěti těchto doposud odehraných zápasů dohrávala Zbrojovka v oslabení.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...