PREVIEW: Na úvod sezóny nás čeká Táborsko

PREVIEW: Na úvod sezóny nás čeká Táborsko

B r n o - Nová sezóna je tu! Zbrojovka zahájí boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE na hřišti Táborska. Hraje se v pátek 23. července od 18 hodin před kamerami ČT Sport.

Fotbalisté z jihočeského města skončili v letošním ročníku druhé ligy na jedenácté příčce. Po podzimu figurovali na sestupových pozicích, v jarní části ale byli třetím nejlepším týmem a díky tomu hrozbu pádu o patro níž dokázali odvrátit.

"Náš první soupeř je silově velmi připravený, má nadstandardně vysoké hráče. Čeká nás válka a boj, ale z hráčů už cítím napětí a zdravou předstartovní nervozitu. Máme nachystaných několik variant, abychom utkání a tím pádem i vstup do sezóny zvládli," řekl před cestou do Tábora trenér Richard Dostálek, který bude pro utkání postrádat jen Šurala s Vaňkem.

Nejzkušenějším hráčem týmu je sedmatřicetiletý stoper Jakub Navrátil. Táborský rodák asistoval u vzestupu Plzně, působil i v Mladé Boleslavi či v Turecku a v loňské sezóně chyběl jen ve třech zápasech. Nejlepším střelcem byl v uplynulém ročníku Emanuel Tolno, který si šesti góly vystřílel angažmá v Českých Budějovicích. Třikrát se trefil David Čapek a právě Navrátil. Pro letošní ročník kádr rozšířil například mládežnický reprezentant Drozd, který v Táboře hostuje z Baníku. Z Českých Budějovic dorazil Jakub Matoušek.

Co se týče vzájemných zápasů, Zbrojováci se musejí ve vzpomínkách vrátit do ročníku 2018/19. Tehdy nejprve doma zvítězili 4:1, ve venkovní odvetě poté 2:1. V dávnější minulosti měřili Brňané síly s oddílem VTJ Tábor, vůbec poprvé to bylo v srpnu 1969, kdy ve 4. kole brankami Kotáska a J. Sýkory vybojovali vůbec první výhru v sezóně. Odveta skončila bezgólovou remízou.

Utkání se hraje v areálu na Kvapilově ulici, otevřen bude i sektor pro fanoušky hostí (více informací zde.

další články

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování
A-tým
28.07.2021 | Martin Lísal

Jambor a Lhotecký odcházejí na hostování

B r n o - Dva mladí Zbrojováci odcházejí na hostování. Záložník David Jambor bude působit ve...
Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec
A-tým
27.07.2021 | Martin Lísal

Jsem rád, že jsme to zvládli, oddechl si Berkovec

T á b o r – Martin Berkovec se po letech vrátil do prostředí, které dobře znal. A návrat to byl...
Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU
Ostatní
26.07.2021 | Martin Lísal

Rozhovor s Adamem Neubergerem z PROBINEXU

B r n o – Zbrojovka vstoupila do nové sezóny s novým hlavním partnerem – projektem PROBINEX. Jeho...