PREVIEW: Na závěr podzimu míříme do Opavy!

PREVIEW: Na závěr podzimu míříme do Opavy!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zakončí o víkendu podzimní program FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, představí se v Opavě. Hraje se v sobotu 27. listopadu od 13:30, duel přenáší Fortuna TV.

Opavští fotbalisté se v posledních týdnech rozjeli - vyhráli čtyřikrát v řadě (včetně středeční dohrávky na hřišti Varnsdorfu), třikrát za sebou neinkasovali branku. Díky bodovému přísunu vystoupali z jedenácté na pátou pozici a doma ještě neprohráli.

"Opava je aktuálně týmem s nejlepší formou v soutěži, navíc se kromě výher prezentují i velmi dobrou hrou. I domácí zápas nám naznačil, jak kvalitní tým to je, Opava u nás hrála velmi dobře a o výhře jsme rozhodli až v závěru. To vše je možná pasuje do role favorita, což ale nic nemění na tom, že se chceme v posledním utkání podzimu porvat o co nejlepší výsledek," řekl před utkáním trenér Dostálek.

Týmy FNL vstupují 16. kolem do odvetné části. Jak již zaznělo, v prvním utkání zvítězila Zbrojovka doma 2:1. Hosté po půli vedli 1:0, průběh duelu ale otočili Moravec se Zavadilem. V loňské sezóně byli taktéž úspěšnější Brňané, ještě v rámci nejvyšší soutěže vyhráli 2:0 venku a 4:1 doma. Slezské mužstvo se může spolehnout na jistého gólmana Digaňu, který se sedmi čistými konty kraluje celé soutěži. Nejlepším střelcem je se šesti brankami Helešic, o dvě trefy méně má na kontě Holík. V kádru najdeme hráče, který prošel Zbrojovkou - odchovanec našeho klubu Jiří Janoščin přišel do Opavy v létě z Třince. Z našeho týmu pak Opavu dobře znají Pavel Zavadil a Matěj Hrabina.

První jmenovaný ovšem do utkání nezasáhne. "Pavel se v týdnu zranil a přibyl tak k hráčům, kteří nemohou nastoupit. Karetní trest mají Endl s Rogožanem, mimo hru pak jsou Šural, Kryštůfek a Štěrba," zmínil Dostálek marody. "Do tréninku se naopak po nemoci vrátili Fousek s Koskem."

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...