PREVIEW: Posledním domácím soupeřem je Kroměříž

PREVIEW: Posledním domácím soupeřem je Kroměříž

B r n o - Druhá nejvyšší soutěž jde do finiše, před účastníky jsou poslední dvě kola. V tom devětadvacátém se Zbrojovka pro letošek rozloučí s ADAX INVEST Arenou, kde hostí Kroměříž. Hraje se v neděli 19. května od 17 hodin, zápas můžete sledovat na FORTUNA TV a serveru Sporttotal.cz.

Kroměříž se po minulém kole stala prvním sestupujícím týmem, remíza s Chrudimí znamenala konec nadějí na záchranu. Hanáci se mohou už jen posunout na patnáctou pozici, návrat do MSFL nicméně už neodvrátí.

"Určitě to ale neznamená, že by k nám přijeli s nějakou poraženeckou náladou. Jsem přesvědčený, že se Kroměříž bude chtít se sezónou rozloučit co nejlépe a budou nám to chtít znepříjemnit. Pro nás je prioritou ten zápas zvládnout, protože doma jsme v letošní sezóně moc výher nezískali," řekl před duelem asistent trenéra Marek Zúbek.

Kádr Zbrojovky před utkáním neprošel výraznější obměnou. "K dispozici už by teoreticky mohl být Adam Kronus, už minulý víkend byl zpět David Jambor. Naopak zdravotní problémy přetrvávají u Gyamfiho, který nám z tréninkového procesu bohužel opět vypadl," naznačil Zúbek, že velké změny v zápasové nominaci zatím neočekává.

V našem týmu aktuálně není nikdo, kdo by v Kroměříži působil. V dresu Hanácké Slavie na jaře hostuje Nicolas Martinek, v realizačním týmu pak je někdejší gólman Radek Petr a na zkoušce v Brně před lety byl asistent Martin Surynek.

Oba soupeři se vůbec poprvé potkali v tehdejší Moravskoslezské divizi (odpovídá druhé lize) v sezóně 1947/78, kdy Žideničtí vyhráli 2:1 venku a 11:0 doma. Za Kroměříž tehdy pálil legendární Jožka Silný, za SK Šimek a Hemele. Devětkrát se hrálo v rámci tehdejší oblastní soutěže v padesátých letech. Následovaly pohárové duely, hrané už v tomto tisíciletí. A zatím poslední podzimní zápas ovládla výsledkem 3:0 Zbrojovka.

Vzájemná bilance: 16 zápasů (8 – 3 – 5), skóre 34:18.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Ota Hemele (7 branek).

Prošli oběma kluby: Nicolas Martinek, Martin Surynek (asistent trenéra), Radek Petr (trenér brankářů).

Poslední vzájemný zápas: 4. 11. 2023, Kroměříž - Zbrojovka 0:3. Branky: Alijagić, Řezníček (pen.), Štěrba.


Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Tak v neděli v ADAX INVEST Areně!

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...