PREVIEW: Proti Zlínu o naději!

PREVIEW: Proti Zlínu o naději!

B r n o - Kdo s koho? Fotbalový osud tomu letos chtěl tak, že o naději na baráž se Zbrojovka v posledním utkání nadstavby utká se Zlínem. A musí zvítězit. Hraje se v neděli 28. května v 17 hodin před kamerami O2 TV.

Vstupné na utkání je opět symbolické - 10 korun. Permanentkáři pak mají vstup zcela zdarma.

Situace v tabulce je naprosto jasná. Zbrojovka musí zvítězit, aby opustila šestnáctou pozici, Zlínu naopak stačí remíza. Do utkání jde navíc povzbuzen dvěma výhrami v řadě.

"To, že musíme hrát na výhru, je paradoxně pro hlavy hráčů jednodušší. Odpadá kalkul, že bod stačí a podobně. Připravujeme se na soupeře, analyzujeme jeho hru, na nervozitu zatím není prostor. V posledních zápasech byl znát určitý progres, teď chceme proměnit konečně výhodu domácího hřiště ve výhru. Nebude to snadné, Zlín má v zádech dvě výhry, už neměl kam uhnout, teď jsme na tom podobně. Kdo se s tím vypořádá lépe, bude mít lepší předpoklady zápas zvládnout," řekl před utkáním trenér Hašek.

Kádr Zbrojovky se příliš nemění. Zcela fit už by měl být Michal Ševčík, který v Teplicích naskočil do závěru střetnutí. "Ten den navíc úspěšně maturoval, přivezli jsme ho před začátkem zápasů, měl to trochu hektické. Teď už má čistou hlavu, měl by být plně připraven, vyzkoušel si, že rameno ho neomezuje," uvedl Hašek. S tréninkem začal po nemoci Tijani a mimo by tak měli být jen Šural, Pachlopník, Štěrba a Rogožan.

Ve vzájemných zápasech byla v základní části lepší Zbrojovka, která ve Zlíně vyhrála 3:2 a doma remizovala 1:1. Celkově ale mají navrch Ševci, a to jak v samostatné lize, tak i v součtu s federální soutěží, kde se ve třicátých a čtyřicátých letech oba týmy potkaly čtrnáctkrát.

Největším znalcem zlínského týmu je v naší kabině Róbert Matejov, který tu působil deset let. Opačně na tom je Dominik Simerský, který v Brně strávil čtyři roky. Jednu sezónu tu pak působil Rudolf Reiter.

Vzájemná bilance: 30 zápasů (10 – 9 – 11), skóre 42:36. Celkem 44 zápasů (16 - 10 - 18), skóre 78:69

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Jakub Řezníček (4 branky).

Prošli oběma kluby: Róbert Matejov - Dominik Simerský, Rudolf Reiter.

Poslední vzájemný zápas: 4.3.2023, Zbrojovka - Zlín 1:1. Branky: Řezníček - Procházka.Jak na utkání


Vstupenky za symbolickou cenu 10 korun lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

Tak v neděli v ADAX INVEST Areně! Teď už jde opravdu o všechno!

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...