PREVIEW: Třetím soupeřem je Prostějov!

PREVIEW: Třetím soupeřem je Prostějov!

B r n o - Zbrojovka má před sebou třetí utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V sobotu 7. srpna se Brňané představí na hřišti Prostějova, utkání má výkop v 17 hodin.

Prostějovští mají za sebou vynikající sezónu, ve které nakonec dobyli bronzovou příčku, na hřištích soupeřů byli vůbec nejúspěšnějším týmem soutěže. Do letošního ročníku vstoupili domácí prohrou s Příbramí, naprázdno vyšli také na hřišti béčka Sparty.

"Pro nás je to další výzva, čeká nás nepříjemný soupeř. Zatím jsou bez bodů, takový start si asi nepředstavovali a budou to chtít změnit. Víme z minulých zápasů, jak se v Prostějově hraje, hřiště nahrává spíše soubojové hře. Z naší strany bude důležitá osobní odvaha, aby hráči dokázali prodat co, co umějí," řekl před cestou do Prostějova trenér Richard Dostálek.

"V Prostějově jsou hráči, kteří prošli Zbrojovkou a budou tak mít o motivaci postaráno. Nebude to snadný zápas, ale jsme na něj nachystaní a věřím, že jej zvládneme," doplnil Dostálek, který bude mít pro utkání k dispozici totožný výběr hráčů, jako v minulých kolech. "O sestavě představu máme, uvidíme po posledním tréninku. Při tvorbě nominace vycházíme i z toho, že nás příští týden čeká také pohárové utkání," připomněl kouč duel na hřišti Žďáru (hraje se ve středu 11. srpna v 18 hodin).

Ze zmíněných hráčů, kteří působili ve Zbrojovce, jsou v Prostějově nejdéle zkušení zadáci Schuster se Susem. Ty doplnil nejčerstvěji Robert Bartolomeu, zkušenosti ze Zbrojovky pak má také Jan Koudelka, který v Brně hostoval během loňského podzimu. Z ostatního kádru ční svými zkušenostmi jméno další letní posily, bývalého reprezentanta Petra Jiráčka.

Prostějovští ve svém hájemství na Zbrojovku dokáží zahrát. V předminulé sezóně skončil duel bezgólovou remízou, v roce 2018 pak domácí zvítězili brankou v samém závěru 2:1. Ještě předtím se oba soupeři potkali naposledy v ročníku 1983/84, kdy Brňané brankou Tibora Mičince zvítězili 1:0. A v ještě dávnější historii nalezneme líté prvoligové boje mezi Prostějovem a židenickým SK ve třicátých a čtyřicátých letech.

Utkání se hraje na stadionu Za Místním nádražím (mapa zde). Domácí klub vyčlenil pro fanoušky hostujícího týmu 150 vstupenek, jejich prodej probíhá v režii OS Zbrojováci (podrobnosti zde).

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...