PREVIEW: V pátek míříme do Žiliny

PREVIEW: V pátek míříme do Žiliny

B r n o - Dalším zimním soupeřem Zbrojovky je druhý tým slovenské Niké Ligy - MŠK Žilina. Hraje se na stadionu soupeře v pátek 2. února od 15 hodin, duel můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

Pro tým, vedený českým koučem Hynkem, se jedná o poslední test před startem ligy. Dějištěm utkání tedy bude hlavní žilinský stadion. Vstup na zápas je volný, otevřena bude západní tribuna.

"Čeká nás jeden z těch náročnějších zimních duelů, který nás prověří v ofenzivě i defenzivě. Pro hráče i pro nás to bude užitečný test, neboť Žilina už je ve finální fázi přípravy a za týden zahajuje ligovou soutěž," řekl před duelem asistent Josef Mucha.

Trenéři mohou i pro páteční duel počítat s Luďkem Pernicou, který v sobotu proti Hodonínu odehrál svůj první zimní poločas. V týdnu naopak s týmem netrénoval Ondřej Pachlopník, který dnes začal běhat. Mimo týmový trénink jsou nadále i Texl a Jambor. Tréninkové dávky postupně zvyšují Mara a Toman a naplno už se s týmem chystá Nový.

Žilina ve federálních časech na medaile nedosáhla, v samostatné slovenské soutěži už ovšem dokázala dobýt sedm mistrovských titulů. Letos je zatím na druhé příčce a také přípravu měla doposud hodně povedenou. Naposledy porazila polský tým Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0, ve čtyřech duelech nasázela celkem 24 branek. Źilinští dokázali například zdolat Karvinou v divokém utkání 7:4.

Zbrojovka nastupuje v přípravě proti slovenským týmům poměrně často, Žilina je ovšem v tomto ohledu výjimkou. Vzájemné zápasy tak nalezneme až v dávné minulosti, těmi posledními byly ligové duely z ročníku 1982/83.

další články

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U17: Zbrojovka zdolala České Budějovice

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U17) se v sobotu taktéž představili na hlavním hřišti ADAX INVEST...
U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U15: Zbrojovka rozstřílela Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U15) hostili na úvod finálové nadstavby Vítkovice. Svému soupeři...
U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice
Mládež
13.04.2024 | Martin Lísal

U14: Zbrojovka na úvod nadstavby porazila Vítkovice

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U14) porazili na úvod finálové nadstavby Vítkovice 5:4, do tabulky...