PREVIEW: V poháru nás čeká Kroměříž

PREVIEW: V poháru nás čeká Kroměříž

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po šesti letech vydají na stadion Hanácké Slavie Kroměříž. Ve středu tu od 17 hodin absolvují utkání druhého kola letošního ročníku MOL Cupu.

Utkání se hraje na stadionu v Obvodové ulici (mapa zde, vstupné činí 100 korun. Podmínkou pro vstup je také doložení bezinfekčnosti (očkování, PCR nebo antigenní test či prodělané onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech).

Hanáci zahájili letošní sezónu solidně - v prvních třech kolech MSFL zvítězili a hořkost porážky okusili až ve čtvrtém utkání na hřišti béčka Slovácka. K tomu přidali i výhru v 1. kole poháru na hřišti Strání (4:2). V jejich kádru najdeme například útočníka Surynka, který byl v Brně na testech v létě 2014. Gólmany trénuje někdejší brankář Zbrojovky Radek Petr a na hostování v Kroměříži je náš útočník Claude Lhotecký.

Trenér Dostálek nemůže pro utkání počítat s Hrabinou, v tréninku už naopak je Pavel Zavadil. "Jedná se o utkání druhého kola proti soupeři z horních pater tabulky třetí ligy, takže těch změn už pravděpodobně nebude tolik, jako v prvním kole. Netvrdím, že nasadíme nejsilnější možnou jedenáctku, ale vyšleme do hry silné mužstvo. Kádr je samozřejmě o něco početnější, nominovat můžeme maximálně šestnáct hráčů a dva brankáře, nenominovaní absolvují trénink," prozradil trenér Dostálek.

Na zdejším stadionu jsme se naposledy představili v roce 2015 taktéž ve druhém kole, utkání tehdy rozhodl jediným gólem Michal Škoda. Na hřišti u toho ze současného kádru byli Pavel Zavadil a Jakub Řezníček, v bráně tehdy stál současný trenér brankářů Martin Doležal.

V sezóně 2010/2011 byla naopak ve čtvrtfinále úspěšnější Kroměříž. Hrálo se tehdy na dva zápasy, Hanácká Slavia v Brně zvítězila 2:1 a doma pak 1:0.

A ještě starší konfrontace proběhla v roce 1993, kdy Brno zvítězilo 4:2 a v barvách tehdejšího celku VTJ Kroměříž nastoupil devatenáctiletý Richard Dostálek. Vstřelil i gól a krátce poté přestoupil k "Bobíkům".

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...