PREVIEW: V poháru nás čeká Kroměříž

PREVIEW: V poháru nás čeká Kroměříž

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po šesti letech vydají na stadion Hanácké Slavie Kroměříž. Ve středu tu od 17 hodin absolvují utkání druhého kola letošního ročníku MOL Cupu.

Utkání se hraje na stadionu v Obvodové ulici (mapa zde, vstupné činí 100 korun. Podmínkou pro vstup je také doložení bezinfekčnosti (očkování, PCR nebo antigenní test či prodělané onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech).

Hanáci zahájili letošní sezónu solidně - v prvních třech kolech MSFL zvítězili a hořkost porážky okusili až ve čtvrtém utkání na hřišti béčka Slovácka. K tomu přidali i výhru v 1. kole poháru na hřišti Strání (4:2). V jejich kádru najdeme například útočníka Surynka, který byl v Brně na testech v létě 2014. Gólmany trénuje někdejší brankář Zbrojovky Radek Petr a na hostování v Kroměříži je náš útočník Claude Lhotecký.

Trenér Dostálek nemůže pro utkání počítat s Hrabinou, v tréninku už naopak je Pavel Zavadil. "Jedná se o utkání druhého kola proti soupeři z horních pater tabulky třetí ligy, takže těch změn už pravděpodobně nebude tolik, jako v prvním kole. Netvrdím, že nasadíme nejsilnější možnou jedenáctku, ale vyšleme do hry silné mužstvo. Kádr je samozřejmě o něco početnější, nominovat můžeme maximálně šestnáct hráčů a dva brankáře, nenominovaní absolvují trénink," prozradil trenér Dostálek.

Na zdejším stadionu jsme se naposledy představili v roce 2015 taktéž ve druhém kole, utkání tehdy rozhodl jediným gólem Michal Škoda. Na hřišti u toho ze současného kádru byli Pavel Zavadil a Jakub Řezníček, v bráně tehdy stál současný trenér brankářů Martin Doležal.

V sezóně 2010/2011 byla naopak ve čtvrtfinále úspěšnější Kroměříž. Hrálo se tehdy na dva zápasy, Hanácká Slavia v Brně zvítězila 2:1 a doma pak 1:0.

A ještě starší konfrontace proběhla v roce 1993, kdy Brno zvítězilo 4:2 a v barvách tehdejšího celku VTJ Kroměříž nastoupil devatenáctiletý Richard Dostálek. Vstřelil i gól a krátce poté přestoupil k "Bobíkům".

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...