PREVIEW: V poháru nás čeká Varnsdorf!

PREVIEW: V poháru nás čeká Varnsdorf!

B r n o - V reprezentační přestávce sehraje Zbrojovka třetí pohárové utkání. V boji o osmifinále se představíme ve středu 6. října na půdě Varnsdorfu. Duel má výkop v 15:30.

Na místním stadionu jsme naposledy hráli v červnu 2020, o těsné výhře 1:0 tehdy rozhodl Jan Hladík. Zatím poslední vzájemný zápas skončil na Srbské remízou 2:2, jedná se o jedinou domácí ztrátu Zbrojovky.

V poháru se s Varnsdorfem utkáváme vůbec poprvé. Severočeši prožívají zatím výtečnou sezónu - v tabulce jsou druzí, doma v pěti zápasech neztratili ani bod a po Zbrojovce a Vlašimi mají třetí nejlepší ofenzivu v soutěži. Zbrojovka je zase na první pozici nejen v celkové tabulce, ale i ve statistice venkovních duelů. V poháru vyřadila Žďár nad Sázavou a Kroměříž, Varnsdorf zatím za sebou nechal Neratovice a Povltavskou fotbalovou akademii (všechny zmíněné zápasy hrály postupující celky venku).

Kouč Dostálek bude pro cestu na sever postrádat rekonvalescenta Zavadila a zraněného Čermáka, k němuž nově přibyl Kuba Šural. Mimo hru jsou i mladí reprezentanti Endl se Ševčíkem; první musel pro lehčí zranění opustit reprezentační sraz U19, druhý jmenovaný si z utkání proti Spartě B odnesl pohmožděniny a na sraz týmu U20 neodcestoval, s tréninkem by měl začít koncem týdne. "V utkání dostanou příležitost všichni hráči z lavičky," avizoval už dopředu Dostálek, který může počítat i se službami Jakuba Řezníčka. Jeho karetní trest se vztahuje na nejbližší ligový duel s Vyškovem.

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...