PREVIEW: Zbrojovka míří do Varnsdorfu

PREVIEW: Zbrojovka míří do Varnsdorfu

B r n o - Dubnový program je ve druhé nejvyšší soutěži tradičně našlapaný, týmy mají před sebou "anglický" týden. Zbrojovka jej zahájí na hřišti Varnsdorfu, hraje se v neděli 14. dubna od 16.30. Duel přenáší Fortuna TV a server Sporttotal.cz.

Varnsdorf je v tabulce aktuálně patnáctý, na kontě má jednadvacet bodů. Na jaře jich získal pět, když zvítězil překvapivě na hřišti Sparty B, další body za remízy přidal v zápasech s Líšní a ve Vlašimi. Dukle doma Severočeši podlehli až brankou z penalty v poslední minutě.

"Navzdory tomu, že se Varnsdorf od začátku sezóny pohybuje v dolních patrech tabulky, je fotbalovým mužstvem se zkušenou stoperskou dvojicí a běhavými hráči v poli. Víme, jakým fotbalem se v posledních zápasech prezentovali, i na podzim s námi sehráli vyrovnanou partii," řekl na adresu soupeře asistent Josef Mucha.

K dispozici nebudou tři dlouhodobí marodi - Kronus, Falette a Hellebrand. Nejblíže k návratu je první jmenovaný, také Falette už pozvolna vyhlíží návrat k týmu. Naopak Hellebrand má před sebou po operaci křížového vazu zhruba sedmiměsíční pauzu. "Do sestavy se nám vrátili hráči se stopkami za žluté karty, Šural a Potočný. Je teď na nás, abychom poskládali co nejlepší sestavu, která uspěje," doplnil Mucha. Do zeměpisně nejvzdálenější destinace v soutěži se Zbrojováci vydají s jednodenním předstihem.

V kádru Varnsdorfu nalezneme i jednoho hráče, který prošel Zbrojovkou - naším odchovancem je záložník Dominik Kříž. Letos zatím naskočil do dvaceti zápasů, jednou skóroval.

Ve vzájemných zápasech se lépe vede Zbrojovce, která zvládla i ty doposud poslední. Podzimní výhru 1:0 trefil Potočný, v předloňské sezóně pak Brňané ve Varnsdorfu zvítězili 2:0.

Vzájemná bilance: 9 zápasů (1 – 2 – 6), skóre 7:15.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Jakub Přichystal (3 branky).

Prošli oběma kluby: Dominik Kříž.

Poslední vzájemný zápas: 2. 9. 2023, Zbrojovka - Varnsdorf 1:0. Branka: Potočný.

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...